A KMH az OB III bajnoka

2015.04.13. 10:02 |

A válogatott események hada mellett a felnőtt OB III döntőjére és helyosztóira is sor került az elmúlt hétvégén a Megyeri úton.

Az ötödik helyért kiírt mérkőzéssel kezdődött a meccsek sorozata, ahol a Jászberényi SE a szezon során először tudta legyőzni a Fehérvári Jegesmedvék csapatát és nem is akárhogyan! Az ötödik helyet megszerző Jászberény 5-18 arányban győzött a nyitómeccsen.

A bronzmérkőzés következett a sorban, ahol a hazai pályán játszó UTE amatőr csapata játszott kiélezett mérkőzést a Hargitai Farkasok ellen, ahol a vendégek a 60. percben szerezték meg a győztes gól és ezzel a bronzérmet is.

A döntőre szép számú közönség gyűlt össze, egyes források szerint többen voltak, mint egy átlagos MOL Liga alapszakasz mérkőzésen. Kígyóztak a sorok a büfénél, a lelátón pedig igazi fesztivál hangulat volt, ahogy napsütéses délutánon a jégpályán tomboltak a nézők egy-egy gólnál, majd a szünetekben a kapura lövő versenyben is kipróbálhatták magukat. A nézők között voltak felnőttek és kisgyerekek egyaránt, akiknek az edzőik tűntek fel egy-egy csapatban, de ott volt Csúszka is, mindenki nagy örömére. Sőt, a felnőtt válogatott néhány oszlopos tagja, mint Bartalis István, Hári János, vagy Sofron István is tiszteletét tette a mindent eldöntő találkozón.

A jégen pedig izgalmas mérkőzéssel örvendeztette meg a közönséget a címvédő MAC-MHC és a KMH Budapest. A gyors iramú, izgalmas mérőzés 4-4-re állt a rendes játékidő végén. Az OB III versenykiírásának megfelelően nem hosszabbítással, hanem azonnal rávezetésekkel folytatódott a meccs, ahol a bajnoki címet érő büntetőt a KMH játékosa, Dorner Benjámin értékesítette.