2013.02.22. 06:51 |
Fordulatos meccsen, hosszabbítás után nyertek a zöld-fehérek.

ftcFerencváros-ESMTK - UTE ute
4:3 hu. (1:2, 1:1, 1:0, 1:0)

Fordulatos meccsen nyert a Ferencváros az UTE ellen, méghozzá az utolsó idei MOL Ligás örökrangadón. A második percben Ódry révén a vendégek szerezték meg a vezetést, de Borbás két percen belül kiegyenlített. A harmad vége előtt két másodperccel aztán egy kettős előnyből szerzett Maklári találattal vette át ismét a vezetést a lila-fehér egyesület. A második játékrész egy-egy gólt hozott mindkét csapatnál, előbb Géczi révén ismét egalizáltak a zöldek, majd Virág Csaba találatával vették vissza a vezetést az újpestiek. Az 55. percben a Fradi harmadszor is kiegyenlített, Borbás volt eredményes kettős emberelőnyben. Több gól nem született a rendes játékidőben, így jöhetett a hosszabbítás. Nem kellett sokat várni a gólra, ismét előnybe került a Fradi, Erdélyi pedig nem hibázott, így a Ferencváros ünnepelhetett. A meccs végén egyébként éremosztás volt, a hazaiak kapták meg a bronzérmeiket, hiszen az OB1-ben harmadik helyen végeztek.

Ancsin János (edző, UTE) – Sajnos megint egy megnyert meccset adtunk oda az ellenfélnek. Az egyik fő ok a fegyelmezetlenség volt. A végén nagyon sok kiállításunk volt, aminek meg is lett az eredménye. A hosszabbításban a 4-4 elleni küzdelem már a szerencsén is múlik, de igazából nem értem, hogy miért kerültünk hátrányba a végén is.