A Ferencváros legyőzte a Brassót

2013.10.07. 21:42 |
DAB, Miskolc és Ferencváros siker a MOL Ligában.

A Ferencváros zsinórban másodszor nyert, a DAB kapott gól nélkül verte a Csíkszeredát, a Miskolc pedig a Megyeri úton volt eredményes. A MOL Ligában hétfőn este is izgalmas meccseket láthattunk.

ftc

Az első játékrész kiegyenlített játékot hozott. Néhány nagyobb helyzet mindkét oldalon akadt, de a MOL Liga kapusainak statisztikáját vezető Sevela, s szintén szlovák kollégája, Kozuch kiváló védéseinek köszönhetően nem sikerült egyik csapatnak sem betalálnia. A második harmad elején aztán három perc sem telt el, s máris kettővel vezettek az Acélbikák: előbb Pavuk húzott be egy korongot közelről emberelőnyben, majd egy perccel később Azari lépett ki, s szólóját már Kozuch sem tudta védeni. A Csíkszereda aztán kettős emberelőnyt is kapott, ám Sevela és a védelem a helyzet magaslatán állt - nem sikerült Novakéknak közelebb kerülni. Az utolsó harmadban az eredmény tartására törekedett a DAB, majd biztos ami biztos alapon az 51. percben Peterdi révén megtoldotta két gólos vezetését még eggyel. A harmad második felében szinte teljesen feladta a párharcot a Szereda, így túl sok izgalom nem maradt az összecsapás végére. Sevela kapott gól nélkül abszolválta a rangadót.

A Ferencváros ismét bebizonyította, hogy komolyan kell vele számolni a 2013-14-es MOL Liga évadban. Az elmúlt négy napban kétszer játszottak, és mindkétszer győztek a zöld-fehérek. Hétfőn este a Brassót sikerült felülmúlni. Lencsés révén a vezetést is a hazaiak szerezték meg, majd Petres még az első harmadban egyenlített. A második játékrész két Ferencváros gólt hozott: Ölander és Ojanen volt eredményes. A meccs végén a Brassó lehozta kapusát, ám szépíteni nem tudott, sőt, Sijka megadta a kegyelemdöfést, 4-1-re nyert a Fradi.

A Megyeri úton kiegyenlítetten kezdődött a mérkőzés, a vezető találatot pedig a Miskolcnak sikerült megszereznie a 13. percben, Metcalfe volt eredményes. Az Újpest azonban ezt nem hagyta annyiban, emberelőnyben egyenlített Sweeney. A vendégek válaszára 6 percet kellett várni, Faith góljával vették át ismét a vezetést a Jegesmedvék, majd a 47. percben Popovics növelte kétgólosra az előnyt. 8 perccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a hazaiak, ami egy merész lépésre sarkallta őket: lehozták a kapust. Hiába támadtak azonban hat a négy ellen, a döntés a visszájára fordult, szépítés helyett Knox éles szögből az üres kapu jobb felső sarkába lőtt.

Dab.Docler - HSC Csíkszereda 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

dabStephan Lundh (vezetőedző, Dab.Docler) - "Jó volt a mérkőzés, hiszen győztünk, bár nem voltunk száz százalékosak. Nagyon jó volt a kapusunk, s a védelmünk, de edzői szempontból egy kicsit nehéz meccs volt - talán fejben egy picit fáradtak voltak a játékosok. Úgy érzem inkább mentális csata volt a mai, mint fizikális, amit szerencsére sikerrel vettünk - örülök a három pontnak!"

hscGál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda) - "Tizenöt emberrel maradtunk, egy bordatörés, s egyéb sérülések miatt tizennyolc évesek is játszottak. Három nap alatt négy meccsünk volt, több száz kilométert utaztunk, ez rányomta a bélyegét a játékunkra. Az első harmadban még partiban voltunk, aztán egy percen belül odaadtuk a meccset a DAB-nak."

Ferencváros Budapest ESMTK - ASC Corona Brasov 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)

ftcDobos Tamás (vezetőedző, Ferencváros Budapest ESMTK) - "Az első tíz percben a Brassó letámadott minket, szerencsére kivédekeztük a helyzeteiket. Nagyszerű munkát végeztek a srácok, Budai Krisztián kiválóan védett. A második harmadtól miénk volt a meccs, a végefelé ismét a Brassó vette át a kezdeményezést, de Budai remekelt. Gratulálok az egész csapatnak."

ascGreg Lindqvist (vezetőedző, ASC Corona Brasov) - "Az első harmad a miénk volt de nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. A Fradi taktikusan és jól játszott, mi meg 4 perc emberelőnyt sem tudtunk kihasználni. Mentálisan kicsit fel kell rázni a csapatot. Gratulálok az ellenfélnek."

UTE - Miskolci Jegesmedvék 1-4 (0-1, 1-1, 0-2)

uteAncsin János (UTE): "Több helyzetünk volt, mint a Miskolcnak, ez az a meccs, amit kötelező lenne megnyerni. Még meg is megpróbáltuk a "hat a négyet" 3-1-nél, most már csak elmegy ez az átok, hogy nem tudunk gólt lőni, vagy hogy nem 'találunk" gólt, mert ez a csapat én úgy gondolom megérdemelné már."

misMayer Péter (Miskolc): "Nem a legkönnyebb győzelmünk volt, viszont nagyon értékes három pontot hoztunk. Elég szoros meccs volt. Az elején látszott, hogy kicsit fásultak vagyunk a tegnapi meccs után, mondjuk ez nem lehet kifogás, de tény, hogy jobban kezdett az Újpest és jó korcsolyázótempóra késztetett bennünket.Bele telt egy kis időbe míg fel tudtuk venni a ritmust.Gyakorlatilag a mezőnymunkában egyre jobban kezdtünk dominálni. és a meccs második felét már kicsit nyugodtabban szemlélhettük. Az igaz, hogy a gólokban, ez csak a végén mutatkozott meg. Úgy gondolom, hogy ez a 4-1 ugyanúgy elég a 3 pontra, mintha 10-1 lett volna, így azt mondhatom, hogy célunkat elértük."