Fehérvár az ifjúsági bajnok!

2014.03.13. 23:10 |
3-0-s összesítéssel tehát a fehérváriak nyerték az ifjúsági bajnokságot.

A harmadik meccset is megnyerte zsinórban, így magyar bajnok a Fehérvár az ifjúsági korosztályban.

A harmadik mérkőzés a Kisstadionban rendkívül gyors, és izgalmas hokit hozott. Mindkét fél alakított ki veszélyes helyzeteket, de a kapusok remekül védtek. Már-már úgy tűnt, hogy nem születik gól a rendes játékidőn belül és hosszabbításra kerül majd sor, ám az 54. percben Balogh Bence góljával vezetést szerzett az ifj. Ocskay Gábor JA, és ezt már nem adta ki a kezéből.

Marton Tibor (MAC) - „Először is gratulálok a Volánnak, megérdemelten nyerték meg a bajnokságot. Utánpótlás-edzőként azt mondom, kiváló három mérkőzés volt, mindkét csapat taktikailag felkészült volt és roppant fegyelmezetten játszott, bárcsak több ilyen jó csapatunk lenne. Mint a MAC edzője azt gondolom, a három mérkőzésen pályára lépő 26 játékos mindent kiadott magából, ezen a téren senkinek nem lehet hiányérzete. A különbség véleményem szerint azt volt, hogy a kritikus pillanatokban mindig volt valaki, aki a Volánból előlépett és meghúzta a szekerüket, egyszerűen tökösebbek, vagányabbak voltak. Mind a három mérkőzésen több lövésünk volt, tényleg volt bőven lehetőségünk, de nem tudtunk gólokat szerezni. Mindig volt egy-egy hiba, amit viszont az ellenfelünk kihasznált. A mi célunk az aranyérem volt, sajnos ezt most nem a mi nyakunkba akasztották, ma roppant szomorúak vagyunk. De 16-18 éves srácokról van szó, nem gondolom, hogy ez egy óriási tragédia, a hibákból tanulnunk kell.”

Kóger István (Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia) – „Nagyon kemény, férfias küzdelem volt. Minden tiszteletem a MAC csapatáé, egy borzasztó fegyelmezett és egységes csapat benyomását kelti. Erre is készültünk, tudtuk, hogy nem egy sokgólos győzelem lesz. Nagyon sokat dolgoztunk, elemeztük a játékstílusukat, és próbáltuk kevés kapott góllal lehozni a mérkőzéseket. Ez is volt az egyik kulcs, hogy a kapusunk nagyon jól védett, és olyan zártan, harciasan védekeztünk, hogy tulajdonképpen a három mérkőzés alatt összesen egyetlen 5 az 5 elleni gólt kaptunk a MAC-tól. Ez elég sokat elárul, és megérdemeltté teszi a bajnoki címet. Persze egy edző mindig talál apró hibákat, voltak apróbb fegyelmezetlenségek, de ettől függetlenül elégedett lehetek. Volt egy slusszpoén is, nálunk ugyanis van 4-5 olyan juniorban játszó játékosunk, akik kiemelkednek a mezőnyből. Ők nagyon sokat segítettek nekünk az első két mérkőzésen. A mai meccsre nem hoztunk el egy Erdély Csanádot és egy Vokla Rolandot, mert azt gondoltunk, hogy nekünk három meccslabdánk van még, nekik pedig az U20-as csapattal is helyt kell állniuk. Megmondom őszintén, hogy titkon ennek nagyon örültem, mert tudtam, hogy ez olyan kohéziót, belső motivációt fog adni azoknak a srácoknak, akik szürke hangyaként végigdolgozták a meccseket, viszont nem tudtak hozzátenni gólt, vagy pontot. Megmutattuk ezzel nekik is, hogy azokat a meccseket nem azért nyertük meg, mert Erdély Csanád lőtt egy vagy két gólt, hanem azért, mert emellett nem is kaptunk gólokat, és fegyelmezetten, alázatosan, csapatként játszottunk. Nekem is nyugodtabb így a lelkem, hogy enélkül a két játékos nélkül is tudtunk nyerni ma. Elégedett vagyok!”