A vendégcsapatok estéje

2016.10.07. 21:43 |

A Dunarea Galati Belgrádban, Újpest Dunaújváros vendégeként, Brassó a MAC otthonában győzött kiélezett csatában.

HK Beograd – Dunarea Galati 2-3 (0-0, 1-1, 1-2)

Az első harmad a kapusokról szólt a mérkőzésen, Rankovic 6, Lakosil 8 védést mutatott be. A második játékrész elején emberelőnybe került a HK Beograd, ami rosszul sült el, ugyanis Bushbacher emberhátrányos góljával a Dunarea szerzett vezetést. Tíz perccel később Turcotte egyenlített, majd a 44. percben Crnogorac 5 a 4 ellen született találatával már a szerbeknél volt az előny. A második hazai gólnál az első MOL Liga-mérkőzésén szereplő szerb-svéd csatár, Daniel Despotovic gólpasszt jegyzett. A folytatásban fordítottak a galaciak, előbb Krajci, majd Rusnák vette be emberelőnyben Rankovic kapuját. A végén a belgrádiak időt kértek és lehozták a kapusukat, hiába. A Galati tehát két emberelőnyös és egy emberhátrányos góljának köszönhetően megnyerte az alsóházi rangadót, ezzel 8 ponttal áll, beérte a Csíkszeredát, míg a HK Beograd maradt 1 pontos.

Dunaújvárosi Acélbikák – UTE (0-1, 0-1, 1-1)

A DAB agresszív letámadással kezdte a meccset, ám Csetert kiállították, az UTE Frolík révén kihasználta az emberelőnyt. Ez megfogta a hazaiakat, nem nagyon találtak utat az ellenfél kapujához, öt perc után élénkültek meg újra az Acélbikák. A hazaiaknál a második sor új összetételben játszott, gyorsan összeszoktak, majd az első sor is erőre kapott. A harmad embere Sila volt, aki tartotta az UTE-t a pörgős, sok hibával tarkított első harmadban.

A második játékrészben is jó tempójú játék zajlott, ami az UTE-nek feküdt jobban. A vendégek végig kontroll alatt tartották a játékot, a Dunaújváros többször beszorult a saját harmadába, de kiugró helyzet mindkét oldalon előfordult. A 27. percben Frolík meglőtte önmaga és csapata második emberelőnyös gólját. Szilassy Zoltán bátran nyúlt a fiatalokhoz, a negyedik soros játékosok közül Szalma Zsolt kiemelkedett.

A harmadik harmad 50. másodpercében Csányi meglátta a lehetőséget Duschek vállánál, a magyar-szlovák csatár éles szögből megszerezte a lila-fehérek harmadik gólját. Az 50. percben Azari felvitte kaputól kapuig a korongot, majd középre tette, ahol Dansereau testtel levette és bekotorta a pakkot Sila kapujába. A szépítő gól után feltámadt a DAB, produkált egy erős ötperces peridóust, de nem jött újabb gól. Az UTE megérdemelten, 3-1-re győzött, de nem érheti szó a ház elejét az Acélbikáknál.

MAC Budapest – ASC Corona Brasov 0-1 bü. (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)

A vártnál is tartalékosabb összeállításban lépett jégre a Brassó, a honosításra váró három légióson kívül hiányzott Péter Zsolt, Bíró Gergő, Zsók Levente és Ian McDonald is. Így éppen megvolt a vendégek három sora. Az első harmad gyenge, lassú játékot hozott. Ebbe a tempóba is több hajmeresztő hiba csúszott, de Bálizs és Tőke, a mezőny két legjobbja megmentette a kapukat a góltól. A lövések minősége is elmaradt az átlagostól. Eggyel feljebb kapcsoltak a csapatok, de nem volt nehéz dolguk. Nem lett jó a meccs, de legalább jobb hokit láttunk. Kevés kidolgozott helyzetet látott a közönség, akinek egy része néha megpróbált lelkesen szurkolni.

Ahogy haladt az idő, a Brassó úgy érezte meg egyre inkább a pontszerzés reális esélyét. A végjáték 7-8 percre végre izgalmat is hozott. Gyorsuló, váltakozó játék zajlott a jégen ekkor. A MAC annyi gólt lőhetett volna ekkor, ha nincs Tőke Zoltán, amennyivel három meccset lehet megnyerni. De volt Brassó-kapus. Az utolsó két percet emberhátrányban hokizott a MAC, 30 másodpercig kettősben. Ekkor komoly izgalmak voltak Bálizs kapujánál is, kellettek a védések ismét, de maradt a 0-0, jöhetett a hosszabbítás. A ráadás öt percéből a többséget 4 a 4 ellen húzták le a csapatok a kiegészülő MAC miatt. A büntetőknél Gliga a jobb alsóba lőtte, Nagy Gergő mellé, Mihály Árpád Bálizsba, Somogyi bombáját Tőke ütötte ki, Klempa pedig eldönthette a meccset, de Bálizs mamuttal visszaért a csel után. Jubinville gyors volt, de pontatlan, mellé ment a korongja, 1-0-ra a Brassó nyerte a meccset.