A szakmai erőtér program a képzésünk egyik legfontosabb pontja

2018.09.21. 08:00 |
A Magyar Jégkorong Szövetség 2017–2024-re meghatározott stratégiájának egyik legfontosabb része a szakmai erőtér program. Erről kérdeztük Egri Gergely sportigazgatót.

– Mi a lényege a szakmai erőtér programnak?
– Már a tavalyi szezon előtt elkészült a régiós szakmai erőtér program a hétéves fejlesztési stratégiánk részeként. Azonban csak idén indítottuk útjára, Jim Brithén, az új fejlesztési igazgató érkezésével tartottuk megalapozottnak és megfelelően átgondoltnak. Szeretnénk minél közvetlenebb módon átadni azokat az információkat a tagszervezeteinken, klubjainknak, amelyek a szövetség főhadiszállásán, a válogatott programokban vagy a szakmai bizottságban keletkeznek. A régiós szakfelügyelők a mi kinyújtott karjaink, ők adják át a filozófiánkat, a képzési modelleket, az újszerű vagy régen is alkalmazott, de más megvilágításba került szakmai direktívákat az edzőknek, akik utána a saját régiójukban továbbadják az ottani edzőket. 

– Hogy néz ez ki a gyakorlatban?
– A programban részt vevő edzők, az erőtérvezetők vagy a helyetteseik folyamatosan járják a régiójukban a klubokat, és megpróbálnak segíteni azokon a területeken, ahol erre szükség van. Legyen szó toborzásról, játékosképzésről, edzőképzésről, vagy alternatív versenyrendszer kialakításáról. Erről heti rendszerességel jelentést írnak az erőtérvezetőnek, aki ezeket összegezve havi jelentést készít az átgondolt stratégia mentén. Mindig lesz egy tematika, egy adott téma havonta, amire fókuszálunk, a megfigyeléseknek, a fejlesztéseknek ezekhez a témákhoz kell illeszkedniük. Az adott hónap tapasztalatait átbeszéljük, ehhez igazítjuk az elképzeléseinket, vagy megtesszük a megfelelő lépéseket arra, hogy kicsit bátrabban alkalmazzák ezeket a gondolatokat.

– Melyik szakaszában jár most a program, és mi a legfőbb célja?
– Az állapotfelmérésen már túl vagyunk, hiszen július elseje óta dolgoznak a kollégák a programban. A cél az egységesítés, mert azt gondoljuk, ha sokan hasonló szellemben és jól dolgozunk, sokkal tovább érünk, mintha mindenki saját maga egyedül kitalálja, hogy az ő csapatának mi a legjobb, hogyan kellene fejleszteni a gyerekeket. Természetesen azon vagyunk – hogy egy klasszikushoz nyúljak vissza –, hogy a kakasok egy irányba húzzanak.

– Milyen a fogadtatása a programnak az edzők körében?
– Egyelőre azt látom, hogy mindenki elkötelezett és motivált, hogy ne csak nagy szavak és komoly elképzelések legyenek papíron, hanem valósítsuk is meg a gyakorlatban. Bízom benne, hogy ez a motiváltság ki fog tartani az egész szezonban, és utána folytatjuk a következőkben is.

– Mérföldkőként mit fogalmaztak meg a programmal kapcsolatban?
– A stratégiának az a célja, hogy 2024-re minden korosztályban és szakágban az A csoportban játsszanak a csapataink. Nem sok időnk van addig, mindössze hat év, tehát akik most U16-osok, ők addigra már felnőttek lesznek. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, minden évben le kell tenni valami komolyat az asztalra, valami előremutatót. Azt gondoltuk mindannyian, hogy a képzés, a fejlesztés – legyen szó edzőkről, játékosokról, illetve bárkiről, aki közreműködik a jégkorongban – alapvető fontosságú, és meghatározza a jövőnket. Ez a program egyértelműen a képzésünk egyik legfontosabb része.

Gyerehokizni

Válogatott termékek

Erste Liga TV