A Magyar Jégkorong Szövetség támogatja az „Alapelvek Nyilatkozatát”

2017.09.28. 12:00 |

A Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége Európában elsőként szavazta meg, hogy támogatja az észak-amerikai profiliga, az NHL és annak játékosszakszervezete, az NHLPA „Alapelvek Nyilatkozata” elnevezésű közleményét.

Az NHL és NHLPA által kiadott Alapelvek Nyilatkozatát a sportágban érintettek segítségével és érdekében dolgozta ki. Célja a jégkorongot érintő elképzelések, programok és kezdeményezések előmozdítása. Emellett ösztönözni kívánja a szurkolókat, játékosokat és közösségeket, így biztosítva a lehető legteljesebb élményt a teljes jégkorong-családnak.
A közös nyilatkozat felhívja a figyelmet arra, hogy a jégkorong egy olyan erős alap, amely a résztvevőknek segít a személyiségfejlesztésben, támogatja a pozitív értékeket és fejleszti azokat a fontos készségeket, melyekre mind a sportágban, mind pedig az élet egyéb területein szükség van.

Az MJSZ-t mindig is az a cél vezérelte, hogy a jégkorongot Magyarországon minél közelebb vigye a családokhoz és a szurkolókhoz, mert hiszünk abban, hogy ez egy olyan sport, amely csapatmunkára, az életben fontos készségek és az egyéniség fejlesztésére, és fizikailag, lelkileg egészséges életre nevel. Hiszünk abban, hogy a fiatalok sportolása számtalan előnnyel jár, és hogy ez a sportág mindenkié, életkortól, nemtől, anyagi háttértől vagy demográfiai körülményektől függetlenül.

Az MJSZ a következő szervezetek nyomába lépve támogatja ezt a nemes ügyet:
American Collegiate Hockey Association (ACHA); American Hockey League (AHL); Canadian Hockey League (CHL); Canadian Junior Hockey League (CJHL); Canadian Women's Hockey League (CWHL); College Hockey Inc.; ECHL; Hockey Canada; International Ice Hockey Federation (IIHF); National Collegiate Athletic Association (NCAA); National Women's Hockey League (NWHL); North American Hockey League (NAHL); U SPORTS; United States Hockey League (USHL); és USA Hockey.

Magáról a kezdeményezésről minden információ elérhető a www.thisishockey.org honlapon.

A közlemény magyar szövege