A MAC HKB lenullázta a Gyergyót

2020.10.11. 23:12 |

Brance Orban mesterhármast szerzett. A másik vasárnapi meccsen a Dunaújváros a ráadásban verte az éllovast.

Dunaújvárosi Acélbikák-Corona Brasov 3-2 (0-0, 1-2, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után

Az első harmadot hibátlanul hozta le mindkét kapus. A második felvonás elején Pihlqvist megszerezte első gólját az Acélbikák színeiben, ám Dame-Malka három perc múlva egyenlített. A Brassó lőtt többször ebben az időszakban, és 12 másodperccel a vége előtt Valchar vezetéshez is juttatta a vendégeket.

A DAB fel tudott állni, és a harmadik harmad ötödik percében Szappanos egyenlített. A folytatásban a Brassó volt aktívabb, kettős fórban is támadhatott, de Hughson mindent védett.

A ráadás nem tartott sokáig. Egy brassói helyzet után 28 másodpercet követően Kovács Bronson fejezte be góllal az akciót.

A DAB első pontjait szerezte, a Brassó pedig másodszor kapott ki ráadásban, de így is vezeti a ligát. Az Újváros kedden a Csíkszeredát fogadja, míg a Corona a Titánokhoz látogat Győrbe.

Nyilatkozat

David Leger. vezetőedző, Dunaújváros: „Először is kell egy nagyon jó kapus, hogy hosszú távon is eredményes legyél, s ma nálunk Garrett Hughson kiválóan védett. Az emberhátrányos védekezésünknek muszáj volt jónak lennie, sokat játszottunk négy az ötben, de volt kettős hátrányunk is, előfordul ez, de szerencsére megoldottuk. A legutóbbi meccs után arról beszéltünk, hogy jobban meg kell becsülnünk a korongot, ma ezt megtettük, szép győzelem volt, igazi csapatsiker.”

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: „Nem volt túl sok jégidőnk az elmúlt napokban, nem tudtunk igazán edzeni, de ez nem lehet kifogás a vereségre. Kicsit lassan kezdünk, az ellenfél sokat korcsolyázott az első harmadban, de a második felvonásban már sokkal jobban játszottunk. A harmadik húsz percben kontrolláltuk is a meccset, de adtunk a DAB-nak egy lehetőséget, ők meg éltek vele. Az ellenfél kapusa megadta az esélyt csapatának a sikerhez, de ez is a dolga, nagyon jó teljesítményt nyújtott. Ami eddig működött, vagyis az emberelőnyös játék, az ma nagyon nem ment, ez is döntő volt ma.”

MAC HKB Újbuda-Gyergyói Hoki Klub 7-0 (3-0, 1-0, 3-0)

A kéthetes leállás nem érződött a MAC HKB-n, a Tüskecsarnokban már 48 másodperc után megszerezte a vezetést Terbócs kapáslövésével. Gond volt viszont, hogy Schlekmann megsérült, nem tudott visszatérni. A Gyergyó mezőnyben egyenrangú volt, de a gólokat a hazaiak szerezték: a 8. percben Orban növelte az előnyt, majd Molnár Bálint kotort be egy kipattanót. A másik oldalon Bálizs fogta a kísérleteket, a legveszélyesebb Szigetié volt.

A Gyergyó fórban sem tudott szépíteni, sőt, Sofron emberhátrányból is betalál. Ez a felvonás kevesebb helyzetet hozott, a MAC HKB akarata érvényesült minden szinten.

A fővárosi együttes az utolsó harmadban kiütésessé tette győzelmét. Előbb Nagy ért bele jól Pozsgai lövésébe. A GYHK időt kért, de ez sem segített, a játékuk nem vált gördülékenyebbé. Orban másfél perc alatt még kétszer betalált Cooke kapujába, a másodikat fórból, így végül mesterhármast ünnepelhetett. Bálizs mind a 29 lövést hárította.

A MAC a harmadik helyen áll, és legközelebb egy hét múlva a DEAC otthonában szerepel majd. A Gyergyó kétarcúsága tovább folytatódott, a hatodik helyezett együttes kedden Újpesten próbálhat javítani.

Nyilatkozat

Kangyal Balázs, vezetőedző, MAC HKB: „Meglepetés, hogy ilyen jól sikerült a mérkőzés, nincs ekkora különbség a két csapat között. Régen játszottunk meccset és nem nagyon voltunk játékban, emiatt pedig olyan dolgokat használtunk, melyek sokkal egyszerűbbek, mint amit mi gondolunk magunkról. Néha ha nem megy egy csapatnak, vagy olyan helyzetben van, ami nehézzé tesz a játékát, akkor kell egyszerű és hatékony dolgokat használnia. Ma ezeket tulajdonképpen jól csináltuk, mindenki odatette, ami benne volt. Nem mondom, hogy jól játszottunk, de az biztos, hogy eredményesek voltunk. Ehhez kell egy ilyen kapusteljesítmény is, ami nálunk megvolt.”

Malcolm Cameron, vezetőedző, Gyergyó: „Nincs különösebb oka annak, hogy nincs meg az összhang. Ez az egész folyamat mentális. A fejed irányítja a lábad, a lábadat pedig a szíved, és amikor mész, harcolsz egy elvesztett korongért, nem számít mennyire vagy elfáradva. Igaz, hogy zsinórban ez az ötödik meccsünk 10 nap alatt, de ez nem kifogás. Van merítési lehetőségünk, nem csak két sorral játszunk. Egy mérkőzés 60 percig tart, addig kell mentálisan erősnek lenni. A játékosaimnak nem kell semmit mondanom, mindent tudnak, nincs arra szükség, hogy bemenjek az öltözőbe és összetörjek néhány ütőt. Össze kell szedniük magukat, még vár rájuk egy mérkőzés, rájátszáshoz hasonlónak mondanám ezt a szériát, nem lehet kiengedni.”