A MAC győzött a Megyeri úton

2016.09.19. 23:02 |

A MOL Liga hétfői meccsnapján egyetlen találkozóra került sor, a soros tévés meccs Újpesten került megrendezésre, a MAC Budapestet fogadták a lila-fehérek.

UTE – MAC Budapest 1-6 (0-2, 0-3, 0-0)

Sérüléséből visszatérve Bálizs Bence védte a MAC kapuját, az idei MOL Liga szezonban először. A házigazdánál a szlovén Ales Sila kezdett. A meccs első felében két gyors góllal indított a tavalyi második helyezett, a 7. percben Kovács Csaba talált be egy szép cselt követően, majd a 8. percben Nagy Krisztián passzából Pozsgai Tamás szerzett újabb gólt.

A második harmad legelején Tóth Gergő szedett össze egy kiállítást, de már majdnem lejárt az UTE emberhátránya, amikor Nagy Krisztián a kapuba tudta juttatni a Somogyi lövése után kipattanó korongot. A 28. percben jött egy rövidzárlat a lila-fehér együttesnél, mindössze huszonhárom másodperc telt el a MAC negyedik és ötödik gólja között. Előbb Jeff Jubinville értékesített egy újabb emberelőnyt, majd Nagy Krisztián volt ismét eredményes. Szilassy Zoltán itt kért időt, kapust cserélt és teljes gőzre kapcsolt a meccs második felére. A hangulat is egyre paprikásabbá vált a jégen, Hebar Terbóccsal akadt össze, majd felváltva látogatták a büntetőpadot a felek, végül az előbbi páros története csúnyán végződött, egy korong nélküli szituációnál Hebar maradt a jégen, Terbócs pedig mehetett zuhanyozni. Ez természetesen ötpercnyi emberfórt is jelentett a házigazdának a 38. percfől kezdődően, illetve szerencsére később Hebar is visszatért a pályára.

A lehetőséggel nem tudott élni az UTE, sőt, Somogyi és Kovács Bronson, majd Ruikka kiállításánál is remekül működött a MAC emberhátrányos gépezete, amelyben fontos fogaskerék volt Bálizs Bence is. Négy perccel a meccs vége előtt lélegezhetett fel ismét a vendég együttes, amikor Tóth Gergő kiállításánál újra kézbe vehette az irányítást, éppen fél percbe tellett, hogy Winston Day Chief bevigye a kegyelemdöfést, a légiós góljánál asszisztot jegyzett Jubinville és Nagy Krisztián is, ez előbbinek harmadik, Nagynak már a negyedik pontja volt a meccsen. A következő cserében Dömötör Róbert végül szépíteni tudott, egy kipattanót juttatott a MAC kapujába, így elszállt a harminckilenc védést bemutató Bálizs shutoutja.

MESTERMÉRLEG

Majoros Gergely, MAC Budapest: - Ma voltunk a legközelebb ahhoz a játékképhez, amit mutatni szeretnénk. Ha nagy vonalakban kell leírnom a mérkőzést, akkor az első harmad második tíz percétől eltekintve azt a fajta játékot tudtuk játszani, amit szeretnénk. A kiállítások is kellettek ahhoz, hogy ez a játék így sikerüljön, de az emberhátrányos játékunk, ha jól emlékszem majdnem tökéletesre sikeredett. Arra persze nem lehet építeni, hogy legközelebb is sikerül ennyi hátrányt kivédekezni. Ezen még kell változtatnunk.

Szilassy Zoltán, UTE: - Amit az előző három meccsben felépítettünk, azt az első harmad első tíz percében leromboltuk. 2-0 után varázsütésre feltámadt a csapat. Több nagy helyzetet is sikerült kidolgoznunk, de nem sikerült betalálnunk. A második harmadban, 5:0 után már elment a hajó, a harmadik játékrészben csak futottunk az eredmény után, és a végén sikerült szépítenünk.