A MAC Budapest a női bajnok

2021.03.12. 19:59 |

A MAC összesítésben 2-1-re nyerte az OB I-es finálét a KMH Budapest ellen.

A döntő első meccsét kedden rendezték a Tüskesátorban. A szoros és fordulatos meccsen kétszer is vezetett a MAC, de a 49. percre átvette a vezetést a KMH. A MAC azonban Gasparics Fanni góljával egyenlíteni tudott. A 3-3 után ráadás nem hozott döntést, a szétlövésben pedig egyedül Odnoga Lotti talált be, így a MAC nyert.

Szerdán este a Kisstadionban aztán visszavágott a KMH. Már az első harmadban elhúzott 3-0-ra a címvédő Lara Escudero vezetésével, majd a második játékrészben is növelte előnyét. A MAC kettős fórban sem tudott szépíteni. Az utolsó harmadban Sara Confidenti is megszerezte második találatát, a hazaiak Gasparics révén kozmetikáztak az eredményen (1-5).

A mindent eldöntő harmadik meccset szintén a Kisstadionban rendezték pénteken. A KMH az első tíz percben 2-0-ra ellépett Huszák Alexandra és Szamosfalvi Petra góljával, a harmad végén Gasparics szépített. A második felvonás elején egy percen belül két gólt lőtt a vendég együttes, és már 4-1-re vezetett. A MAC nagy felzárkózásba kezdett, előbb fórban Németh Bernadett talált be, majd Rónai Alexandra csökkentette a különbséget. A KMH is belőtt egy emberelőnyt, de Gasparics gyorsan válaszolt, így egy gólt volt a két együttes között. Az utolsó harmadban pedig ez is eltűnt, a MAC kihasznált egy fórt, Gasparics mesterhármasig jutott. 5-5 után a hosszabbításban mindkét oldalon voltak helyzetek, de gól nem született.

A rávezetések első három körében senki sem talált be, majd Pázmándi Zsófia eredményes volt, de Confidenti is, így folytatódott minden. Pázmándi megint belőtte a büntetőt, Dabasi Réka sem hibázott. A következő körben Gowie és Huszák kihagyta, végül a nyolcadik párban Gasparics eredményes volt, Williams viszont nem tudott túljárni Németh Anikó eszén, így a MAC diadalmaskodott.

A KMH Budapest 2015 óta egymás után hatszor nyerte meg a magyar bajnokságot, most ez a széria megszakadt, az aranyérmek Kis András vezetőedző és játékosai nyakába kerültek.