A két társbajnok és a DEAC már a négy között, újabb Vasas-bravúr

2021.03.09. 20:59 |

Az FTC-Telekom és a Csíkszereda is megnyerte negyeddöntős párharcát az Erste Ligában. A DEAC hosszabbítás után verte az UTE-t, így szintén továbbjutott. Az Opten Vasas öt gólt lőtt a Brassónak, és a két együttes visszatér Budapestre.

FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 4-2 (1-1, 1-0, 2-1)

Az életben maradásért küzdő MAC HKB szerzett vezetést Terbócs révén. Majoross kapott 2+2 percet, igaz, közben Nagy Gergő is leült, de aztán már az FTC volt fórban, amikor Hodgman egyenlített. A zöld-fehérek voltak veszélyesek a folytatásban is, de Bálizs jól védett.

A második harmadban Sofron büntetését kivédekezte az újbudai gárda, aztán a kiegészülés után Hodgman talált be, miután Karmeniemi lövése átcsúszott Bálizs lábai között. A MAC HKB-nak is akadt bőven helyzete, de Arany a helyén volt.

Az utolsó harmadban aztán Terbócs villant újra, és szép szóló végén egyenlített. A hajrá viszont a Fradié volt. Egy kapu elé visszatett korongot Tóth Gergely váltott gólra. Időkérés után lehozta kapusát a MAC, Hodgman pedig mesterhármassal zárta le a párharcot.

A FTC így 4-1-re nyerte a szomszédok párharcát és ott van a négy között.

Nyilatkozat

SC Csíkszereda-Gyergyói Hoki Klub 5-1 (3-1, 1-0, 1-0)

A Csíkszereda kapujában maradt Adorján, és bekerült Kuljas Yellow Horn helyett.

A GYHK hamar vezetést szerzett emberelőnyből Bassaraba révén, de nem kellett sokat várni a szeredai fordításra, Wishart és Salló talált be. Egymást érték a kiállítások, és egy emberelőnyt a Sportklub használt ki, Loginov növelte a különbséget.

A Csíkszereda a folytatásban is jól használt ki egy fórt, a 33. percben Becze volt eredményes, míg a Gyergyó nem tudott közelebb zárkózni.

A vendégek kihagytak egy fórt, majd már az 54. percben lehozták kapusukat, de ez gyorsan rosszul sült el, Combs újabb szeredai gólt szerzett. Cooke visszaállt, és a folytatásban már nem változott az állás az újabb büntetések alatt sem.

A Csíkszereda így 4-1-re nyerte meg a párharcot, és bejutott az elődöntőbe.

Nyilatkozat

Jason Morgan, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda:  „Egy sorozat sem könnyű, újra és újra ugyanazzal a csapattal kell megmérkőzzél, vannak nehezebb és könnyebb időszakok. Az első két meccs hosszabbításban dőlt el, mi nyertük az elsőt, ők a másodikat, ekkor náluk volt a lépéselőny, hiszen kétszer hazai pályán léptek jégre ellenünk. Nagyon jól álltunk bele a meccsekbe és sikerült mindkétszer legyőznünk őket, de így sem volt vége, hiszen négyszer kell elhagyni a jeget győztesen, ahhoz hogy továbblépj. A remek mentalitásunknak köszönhető ez a siker, hiszen figyeltünk arra, hogy ne legyenek hullámvölgyeink, ugyanakkor ne is szálljunk el. Azt gondolom, hogy a speciális egységeink is nagyot harcoltak, ma is sikerült két előnyös gólt szereznünk, emberhátrányban is önfeláldozóan védekeztünk, kemény lövéseket blokkoltunk. Nagyon fontos, hogy a kapusod nagyszerűen teljesítsen egy ilyen szériában, ma is hihetetlen védéseket mutatott be. Nagy elismerés jár neki. Adorján, azok után, hogy több hónapot ki kellett hagyjon, sziklaszilárd volt a kapuban. Most van egy kis időnk pihenni és várjuk a folytatást. Úgy néz ki, hogy az a Fradi lesz az ellenfél az elődöntőben, amely csapatot idén csak egyszer tudtunk legyőzni, ezért egy remek teszt lesz számunkra, de a srácok készen állnak és bátran néznek szembe a kihívásokkal.”

Szilassy Zoltán, vezetőedő, GYHK: „A mai meccs tükörképe a szériának. Az látszott, hogy a Csíkszereda támadójátéka az sokkal veszélyesebb. Ma rengeteg helyzetünk volt, de az üres kapu sem volt elég ahhoz, hogy ezt a meccset megnyerjük. A hazaiaknak nagyon kiváló támadóik vannak. Az alapszakasz is bizonyította, rengeteg gólt ütöttek, ebben mindenképp jobbak voltak. Nem tudtuk hozni azt a feszes védőjátékot sem, ami az első két meccsen itt működött, de ismétlem, a gólok döntöttek. Nagyon jól játszottunk addig, amíg el nem jutottunk a kapuig, ott valamiért nem tudtuk befejezni a helyzeteket. Egy fordulópontja volt a szériának a harmadik meccs, ahogy 1-1 után kikaptunk, kicsit úgy éreztük már, mintha meg lenne az egész széria, holott az csak egy lépés volt. Nem tudtunk a harmadik meccsen elég hatékonyak lenni az előny tudatában, ezt a Szereda megérezte és azon meccs második harmadában nagyon megpofoztak minket. Úgy gondolom, ha úgy kezdjük a második harmadot azon a meccsen, mint a negyediknek a második harmadát, akkor egy hosszabb széria lett volna. Ezektől függetlenül el kell ismerni, hogy a jobb csapat ment tovább, és sok sikert kívánok nekik. A saját játékosaim munkaetikájával, küzdőtudásával, hozzáállásával maximálisan elégedett vagyok. Most kapnak egy kis pihenőt és várjuk, hogy a romániai playoff elkezdődjön.”

Corona Brasov Wolves- Opten-Vasas HC 1-5 (1-0, 0-0, 0-5)

A Brassónál újra játszott Klempa és Zagidullin, az eltiltott McFadden mellett Finucci maradt ki. A Vasas változatlan összeállításban szerepelt.

A Corona komolyan vette az első harmadot, de rengeteg helyzetéből egyet tudott gólra váltani, Valchar révén. A második felvonásban négyszer is emberhátrányba került a hazai gárda, ám a Vasas egyikkel sem tudott élni.

Ami nem ment fórban, összejött egyenlőt létszámban az utolsó harmadban. A játékrész elején Páterka egyenlített, majd a vendégek kibekkeltek egy fórt, aztán Seregély távoli bombájával a vezetést is megszerezték. Sőt, az 54. percben Páterka megint gólt lőtt. A Brassó kinyílt, ráadául kapusát is lehozta, ezt Révész egy üreskapus góllal büntette meg, majd az utolsó percben Odnoga lőtte az ötödiket.

A Vasas újabb meglepetést okozott, sorozatban másodszor verte a Brassót, így a párharc csütörtökön a káposztásmegyeri Jégcentrumban folytatódik.

Nyilatkozat

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: "Az első két harmadban sok lövésünk volt és egy gólt szereztünk, de aztán hagytuk, hogy az ellenfél fordítson, és amikor ez történik, egy ilyen energikus csapat képes meglepetést okozni. Belőtték az első gólt, és ez éltette őket, belőlünk pedig pont ez az érzés hiányzott, hogy képesek vagyunk győzni. Sok lehetőségünk volt eldönteni a meccset, de nem tettünk, és nehéz, amikor négy kiállítást kell kivédekezni zsinórban. Meglátjuk, a következő meccs mit hoz.”

Ladányi Balázs, vezetőedző,  Opten Vasas: "Erősek voltunk és hittünk magunkban, a srácok még engem is meg tudnak lepni meccsről meccsre. Egy kicsit keményebben kell dolgozunk, és akkor visszatérhetünk szombaton is. Ahogy megmondtam előzetesen, nem adjuk fel, harcolni fogunk és olyan keményen dolgozunk, ahogy csak tudunk.”

DEAC-UTE 4-3 (1-0, 2-2, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után

Csak a hazaiak változtattak, Vokla nem játszott, míg Kozma visszatért.

Komoly rohamokat vezetett az UTE az első harmadban, 20 lövéssel tesztelte Hetényit, de a kapus hibátlanul védett. A 14. percben a debreceni kapuba került a korong, ám ezt megelőzte egy újpesti szabálytalanság, így a gól nem ért. Az Újpest fórból sem tudott betalálni, aztán a debreceni emberelőny következett, és pont amikor lejárt, akkor szerezte meg a vezetést Kulesov.

A második harmadban bő két percen belül Turcotte, majd Filbrandt is betalált, ezzel ellépett a házigazda, időt is kért az UTE. Sikerült rendezni a sorokat, mert Sikorcin szépített egy kapu előtti tömörülés végén, majd fél perccel a szünet előtt Benk emberelőnyben kotorta be a korongot.

A harmadik felvonás izgalmasan alakult, sok támadással és lövéssel, mindkét oldalon. A DEAC kettős fórba került, időt is kért az edzői stáb, de végül nem sikerült eredményesen zárni ezt a lehetőséget. A hajrában az UTE kockáztatott, lehozta kapusát, és az előző meccsen győztes gólt szerző Kiss volt eredményes távolról az 59. percben.

Ahogy vasárnap, ezúttal is a hosszabbításra maradt a döntés. Helyzetek mindkét kapu előtt, aztán a hatodik percben Kulesov  egy csel után tisztára játszotta magát, majd kilőtte Rajna kapujának jobb oldalát, eldöntve ezzel a meccset és a továbbjutást is. A DEAC a négy között folytatja.