A Győr meg sem állt 14 gólig

2024.10.21. 13:03 |

Gólgazdag meccset nyert meg a Szeged a Vasas ellen, az Óbuda büntetőkkel nyert, az FTC pedig az utolsó harmadban biztosította be a Sportország elleni sikert az Andersen Ligában.

A címvédő UNI Győr ETO HC fölényesen, 14-0-ra verte az újonc Egerszegi Titánokat. Az első harmadban hárommal vezettek a hazaiak, a középső harmadban viszont hét gólt szereztek. Az egerszegieken a kapuscsere sem segített. Szűcs István három góllal és két assziszttal zárt, de Makovics Bence, Majoross Barnabás és Molnár Márton is duplázni tudott. A győriek továbbra is hibátlan mérleggel állnak.

A Goodwill Pharma Szeged ismét gólgazdag meccset nyert meg, ezúttal a Vasas ellen. A piros-kékek 2-0-ra vezettek az első harmad után, aztán Azari Zsolték erős második felvonást produkálva fordítottak, öt perc alatt négy gólt szerezve. A harmadik harmad elején tovább növelte előnyét a Szeged, már 7-2 is volt, amikor némileg szorosabbá tette a találkozót a Vasas. Az utolsó 10 perc nem a védekezésről szólt, hét gólt is láthattak a nézők, volt emberelőnyös, -hátrányos és üreskapus találat is. Végül a vendégek 10-8-ra győztek.

A legutóbbi bronzérmes FTC és a Sportország mérkőzése is sokáig szoros volt, a zöld-fehérek az utolsó harmadban növelték a különbséget és nyertek 5-2-re. Rácz Dávid duplázott.

Szétlövésben dőlt el a Worm Angels és az OHA csatája Érden. A hazaiak 2-0-ra is vezettek, ám innen fordított az Óbuda. Ezt követően kétszer is egyenlíteni tudott a Worm Angels. A büntetőket a vendégek lőtték jobban, és megszerezték a plusz pontot.

A MAC Ikonok és a Lehel HC mérkőzését elhalasztották, csütörtökön tartják a Kisstadionban.

(Fotó: UNI Győr ETO)