A GYHK győzött Brassóban

2023.12.10. 18:47 |

A címvédő hátrányból felállva nyert a Corona ellen.

A hazaiak oldalán Roberto Gliga továbbra sem állt Dave MacQueen rendelkezésére, a gyergyóiaknál Sárpátki és Dalhuisen letöltötték eltiltásukat. A vasak között Dubeau és Rinne álltak. A nyitó játékrészben nem találtak fogást egymáson a csapatok. A 8. minutumban Dubeau kapott kisbüntetést a játék késleltetéséért, Bodóék azonban nem tudták gólra váltani az emberelőnyt. A 16. percben Jalonent látták szabálytalannak a játékvezetők, a barcaságiak szintén nem éltek a fór adta lehetőséggel. A csapatok 10-12-es kapura lövési mutatóval zárták az első harmadot.

Sokat kellett várni az első találatra, a gólcsendet végül Blackwaternek sikerült megtörnie a 34. percben: amikor már mindenki azt hihette, hogy Rinnének sikerült birtokba vennie a pakkot egy távoli kísérlet után, akkor a finn portásról Blackwater elé csorgott a játékszer, a Corona 9-ese pedig köszönte, s közelről magabiztosan a hálóba helyezett (1-0). Felpörögtek az események, Sárpátkiék iramodtak meg 3 a 2 ellen, még ugyanebben a cserében a túloldalt Rinnének kellett hatástalanítania a brassóiak ígéretes ellentámadását. Nem sokkal később Schabert küldték ki a bírók kettő percre, elképesztő iramban pörögtek a székely lábak, amikor már Dubeau is verve volt, akkor Sárpátki ütőjére rosszul jött a pakk – a válogatott csatár végül nem tudott az üres kapuba helyezni. Azonos létszám mellett is maradt a gyergyói presszing, Szilassy legénysége rendesen megnyomta az utolsó perceket – végül 18 másodperccel a harmadzáró dudaszó előtt egalizált a GYHK. A társak az alapvonal magasságából kikaparták a pakkot, majd Sylvestre-hez került a játékszer, a kanadai kiválóság egy szenzációs lövőcsellel elfektetett egy brassói bekket, majd kegyetlenül kilőtte a jobb sarkot (1-1).

A 41. percben a vendégek megszerezték a második, egyben győztes találatukat: Lowney kapu előtti eladott korongjára Bodó csapott le, az erdélyiek pontgyárosa élt a ziccerrel, s szép mozdulattal a kapuba zúdított (1-2). A folytatásban Dalhuisen Kógerrel szemben elkövetett szabálytalansága borzolta a kedélyeket, a válogatott támadó szerencsére saját lábán hagyta el a jeget. A végén Dubeau még lekorcsolyázott a cserepadra, Valcharék veszélyesen adogattak, újabb találat azonban már nem született. A GYHK december 19-én székely rangadót játszik majd a Sportklub Csíkszereda ellen, a brassóiak ennél is később, csak 22-én lépnek újra jégre az Erste Ligában, Kógerék ekkor ismét a Gyergyószentmiklóssal csaphatnak össze.

Corona Brasov–Gyergyói HK 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

Dave MacQueen vezetőedző, Corona Brassó:

"Nem ezt az eredményt vártuk. A Gyergyó az első harmadban felénk kerekedett, ha nem is játszott sokkal jobban, de több lehetőségük volt. A második harmadban négy-öt komoly gólhelyzetünk volt, ott megfoghattuk volna a meccset, de nem hiába Rasmus Rinne az egyik legjobb kapus ebben a ligában. És hát az sem véletlen, hogy a Gyergyó a bajnoki címvédő. A tempó és a küzdés átlagon feletti volt, az ellenfelünk egy góllal többet lőtt, ez döntött."

Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyói HK:

"Kiegyensúlyozott meccs volt, és nagyon jó meccs is egyben, két jó csapattal. A tempó nagyon magas volt, a második harmad nagyon nem tetszett, elvesztett korongok itt is ott is, a közönség biztos élvezte ezt az oda-vissza játékot. Mi, edzők nem igazán. A harmadik harmaddal elégedett vagyok, kontrolláltuk a játékot, ehhez az is kellett, hogy rögtön a harmad elején gólt szereztünk. Nagyon jól védekeztünk, és sokszor kisegítettük a kapusunkat is, aki ma is fantasztikusan játszott. Mindkét csapat remek teljesítményt nyújtott, nagyon örülünk a három pontnak."