A GYHK csak egy pontot tudott hozni a BJAHC-on

2022.12.28. 20:01 |

Sok gólt nem,viszont annál több feszültséget és kiváló Polc Patrik teljesítményt hozott a két erdélyi csapat felsőházi rangadója, amit Schaber 64. percben megeresztett bombája döntött el a Corona Brasov javára.

Az erdélyi rangadó igazi csemegének ígérkezett, hiszen a mérkőzést megelőzően két csapat együttesen 8 játékost adott a kanadai táblázat első 25 helyére. A szép számú brassói nézősereg mindkét oldalon érzékeny veszteségre lehetett figyelmes: a hazai szakvezetés Kóger játékát kénytelen nélkülözni, Szilassy Zoltán pedig DiDiometére nem számíthatott az este folyamán. A kapuban Polc, a túloldalon pedig Rinne kezdett. A Corona kezdte élénkebben a találkozót, Schaberék kevergettek veszélyesen a gyergyói kapu előtt, a gól azonban elmaradt. Az első kiállításra mindösszesen 3 percet kellett várni, Schabert küldték ki a bírók durva játékért, Polcnak azonban csak egyszer kellett nyújtóznia, ezt leszámítva nem emelkedett a hazai szurkolók pulzusa. Három perccel később következhetett az első hazai fór is, az eredmény nem változott. A harmad második felére átvette az irányítást a GYHK: Fejes lőtte kapura a pakkot, a kipattanót Orban fonákkal a kapu mellé húzta, majd Császár próbálkozása tette próbára Polcot. A 16. minutumban Sills kapott akasztásért kettő percet, az előnyt ezúttal sem sikerült kihasználnia Bodóéknak. 33 másodperccel a harmad vége előtt Sylvestre barátkozhatott meg másodjára is a büntetőpaddal, így a következő játékrészt fórral kezdhették Valcharék.

Egyből fel is állt előnyben a Brassó, Valchar szépen vette észre a bal kapufa mellett álldogáló Schabert, aki az átvételt követően szépen befordult a kapu elé, és nagy erőfeszítések árán a gólvonalon túlra tuszkolta a pakkot (1-0). Az ünneplés alatt Valchar örömében kiosztott néhány pofont Császárnak, ezért Orbanék próbálkozhattak újra, sikertelenül. A játékrész derekán pörgős hoki vette kezdetét, mindkét csapat el tudott jutni helyzetekig, a hálóőröknek folyamatosan résen kellett lenniük. Gyakoribbak lettek a kemény, ellenben szabályos ütközések, egy kisebb kakaskodást követően Schaber és Imre mehetett 2 percre lehiggadni a büntetőpadra. A 4 a 4 elleni játék a Brassót zavarta meg jobban: Jalonen passzát követően Sylvestre került szembe Polccal, a kanadai csatár nem is hibázta el az adódó lehetőséget (1-1). Ezt követően Sweeney egy palánkra lökéssel hozta nehéz helyzetbe a csapatát, a Gyergyó 4 a 3 ellen támadhatott, a hazaiak azonban hősiesen védekeztek. A 37. perc végére fordult a kocka: Szilassy Zoltán bánatára az este folyamán Sylvestre már harmadjára hozta nehéz helyzetbe csapatát egy kétperces kiállítással, Rinnének több nagy bravúrt is be kellett mutatnia.

A záró felvonásban teljesen átvette a meccs irányítását a GYHK, Polc ketrecét többször körbelőtték Sylvestre-ék. A hazai hálóőr több óriási védéssel jelentett biztos pontot csapatának. 4 perccel a vége előtt a Brassó is mozgósította utolsó energiáit: Domingue passzolt középre az üresen érkező Schabernek, akinek már nem maradt elég helye és ideje fonákkal felsőbe helyezni a korongot. A záró dudaszó előtt újra a Brassó veszélyeztetett többet, a döntés a hosszabbításra maradt.

Gliga kerülte meg kétszer is látványosan Rinne kapuját, majd veszítette el a játékszert, a megszerzett pakkal Vincze törhetett kapura, Williams viszont az utolsó pillanatban hősiesen menteni tudott. Ezt követően Sylvestre került ziccerbe, mindenki azt hitte, hogy a vert helyzetben lévő kapus mellett be tudja húzni a korongot, Polc azonban fekvő helyzetből mutatta be a mérkőzés legnagyobb védését. A 64. percben Fejes csak szabálytalanság árán tudta megállítani Schabert, így 58 másodperccel az overtime vége előtt 4 a 3 ellen támadhatott a Corona. A kiállítás végzetes hibának bizonyult: Valchar visszapasszát követően Schaber pókhálózta ki a bal felsőt egy elemi erejű bombával (2-1).

A Gyergyói HK hátránya jelenleg négy pont a ligaelső BJAHC mögött, a Corona Brasov megerősítette a negyedik helyét a tabellán.

Nyilatkozatok

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: „Tudtuk, hogy milyen nagy meccs vár ránk, és két jó csapat remek meccset is játszott. A Gyergyó gyors és képzett játékosokból áll, és talán náluk véd a liga egyik legjobb kapusa. Mindkét kapus nagyokat védett, amikor arra volt szükség, hogy meccsben tartsák a csapatukat. Elismerés illeti a védelmünket. Sokat foglalkoztunk az emberhátrányos védekezéssel, sokat videóztunk és gyakoroltunk, és az emberelőnyös játékon is dolgoztunk. Az ellenfél 30 százaléknál jobban használja ki az előnyöket, de mi nem engedtünk nekik ilyen gólt, viszont lőttünk kettőt emberelőnyben. Amikor kivédekeztük a kiállítást a hosszabbításban, jó érzésem volt, hogy valami jó fog történni, mert keményen játszottunk. Megtaláltuk az utat a győzelemhez, ez a jó csapatokra jellemző.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: „Szoros meccs volt. Lett volna elég helyzetünk, hogy győzzünk. A második harmad első fele nem igazán tetszett, mert nem vigyáztunk a korongra. Sok kockázatos megoldást választottunk a kék vonalakon, amikből az ellenfél korongot szerzett és veszélyes támadásokat vezetett. A harmadik harmadban mi voltunk a jobb csapat, csak gólt kellett volna szereznünk. Volt három kapuvasunk és három helyzet maradt ki üres kapura. Mi kihagytuk a helyzeteket, ők viszont nem.”