A Gyergyó ellen szakadt meg az UTE rossz sorozata

2022.12.04. 16:23 |

A hazaiak változatlan összeállításban - Kiss Dánielt, Benk Andrást és Toni Henttonent továbbra is nélkülözve - várták a Mikulás-mérkőzést, a Gyergyónál a DVTK ellen megsérülő Imre Patrik helyére Györfy Tihamér került. A listavezető fölényben játszott az első játékrészben, az első nagyobb helyzet a 10. percben alakult ki: egy újpesti korongvesztést követően Silló ziccerét védte Rajna. Az UTE nem igen ért oda Rinne kapuja elé, a 17. percben emberelőnyből pedig meg is szerezte a vezetést a GYHK: Brance Orban ragasztott nagy gólt a bedobókörből. A harmad utolsó percében épp Orban készítette le a korongot Bodónak, aki Rajna lábai között megszerezte a második székely találatot.

Ami a középső felvonásban történt arra még a legelvakultabb újpesti szimpatizánsok sem számítottak, kedvenceik 4-0-ra hozták a játékrészt. Bár az áthúzódó emberelőnyből még nem tudtak szépíteni Kovács Alexék, a 23. perc Just addig huzogatott, amíg beadása elakadt a lábak erdejében, a korong Pereszunko elé került, akinek nem volt nehéz dolga az üres kapuval szemben, 1-2. Három perc múlva már egyenlő állást mutatott az eredményjelző: Jekunen emelte kapura, Németh Attila jó ütemben szúrt bele, a korong védhetetlenül vágódott a felsőbe. A folytatásban a Gyergyó egyre jobban letámadta az újpestieket, egy sikeres korongszerzést követően Kozma helyzeténel volt résen Rajna. A 28. percben DiDiomete mutatott be két kemény ütközést, majd gáncsolást láttak nála a játékvezetők: a megítélt kiállításból Pereszunko másolta le Orban találatát, az ukrán légiós életerős lövése a vasról került a hálóba, 3-2. A harmad hajrájára is maradt egy emberelőnyös újpesti találat, Jekonen lövése kijött Rinnéről, a kipattanót Madácsi pofozta be.

A harmadik harmad is újpesti emberelőnnyel indult: Just lövése csattant a keresztvason. A gyergyóiak is próbalkozhattak 5 a 4 ellen, eredménytelenül. Az 52. percben Haaranen lőtt kapura, a kipattanót Vincze Péter értékesítette, 4-3.  A Gyergyó egyre nagyobb nyomás alá helyezte Rajna kapuját, de a válogatott hálóőr állta a sarat. A hajrában Rinne lekorcsolyázott, de a vendégek nem tudták begyötörni az egyenlítő gólt.

Az UTE így 4-3-ra legyőzte a ligaelsőt, megszakította hatmeccses vereségszériáját és pontszámban utolérte a nyolcadik Dunaújvárost. Mindkét együttes a Ferencvárossal találkozik legközelebb, a Gyergyó kedden a Tüskecsarnokban zárja túráját, míg az UTE csütörtökön vív Magyar Kupa mérkőzést a zöld-fehérekkel.