A franciák ellen kezd a női válogatott

2022.11.10. 11:40 |

Csütörtök este Vaujanyban játssza az új szezon első felkészülési mérkőzését Pat Cortina együttese.

Kedden és szerdán is kétszer edzett a festői helyen fekvő Vaujanyban a magyar női válogatott. A csapat fiatal kerettel utazott a franciaországi tornára: nyolc játékos még nem szerepelt a felnőttek között, a dániai A csoportos vb keretéből ezúttal 12-en utaztak. A programba több játékos gyakorlatot is beépített az edzői stáb, és az újak is egyre jobban felveszik a tempót.

„Olyan ez, mint egy új kezdet. Most több fiatal van a keretben, akik még feltétlenül játszottak sokat ezen a szinten, ezt figyelembe kell vennünk. A fő fókusz ezért az egyéni képességek fejlesztésén van, a taktikával még nem foglalkoztunk. Kihívás lesz a torna, de tudtuk, hogy ez vár ránk, és ez rendben is van így. A dániai világbajnokságon felállította a válogatott a sztenderdeket, és most azoknak kell elől járniuk, akik ezt megtették, a fiatalabbaknak pedig követni őket. Jó csapatok vannak itt, lehet, hogy a többiek másra használják ezt a tornát, de mi a játékosokat próbáljuk jobbá tenni, fejleszteni. Az a cél, hogy a fiatalok értsék meg és lássák, mennyire keményen kell dolgozniuk. Ha úgy tudjuk zárni a hetet, hogy megtanultuk, hogyan teljesítsünk ezen a szinten, azzal elégedettek leszünk” – mondta Pat Cortina szövetségi kapitány a feladatokról.

Az első állomás a házigazdák elleni mérkőzés lesz csütörtökön este. A francia együttes idén tavasszal jutott fel az A csoportba, 2019 után térhet vissza a legjobbak közé. A keretből nyolcan visszavonultak a siker után, köztük a kapus Caroline Baldin, valamint a KMH-ban is játszó Lara Escudero. A mostani együttesben svéd, svájci és finn ligában játszó játékosok, valamint tengerentúli egyetemisták is vannak, a legnagyobb névnek Estelle Duvin, Clara Rozier és Lore Baudrit számít. A franciákkal legutóbb 2021 nyarán St. Pöltenben találkozott a magyar válogatott, az első felkészülési meccset a rivális nyerte 5-3-ra, aztán a mieink 1-0-ra győztek.

A program

November 10., 19.30 Magyarország-Franciaország
November 11., 16.00 Magyarország-Szlovákia
November 12., 16.00 Magyarország-Norvégia