A Fradi győzött az örökrangadón

2016.09.30. 23:56 |
A  MOL Liga pénteki meccsnapján négy találkozót rendeztek, Pesterzsébeten és Fehérváron is egy-egy góllal győzött a házigazda, Brassóban kettővel nyert a Corona, Dunaújváros büntetőlövésekkel tartott otthon két pontot. A jkb.hu összefoglalói a hajtás után.

Ferencvárosi TC - UTE 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)

A szezon első örökrangadója fordulatos csatát hozott, melyből a hazai jégen játszó FTC jött ki jobban.

Az örökrangadó negyedórás késéssel indult, a bemelegítés során Erdélyi Tamás betört egy plexielemet. A csapatok ennek ellenére jó tempóban kezdték a meccset, de az első percek rohamai után csökkent az iram. A harmad közepén viszont egy váratlan villanás után megszületett az első gól. A 12. percben Rafaj a piros vonaltól megindult, senki nem állta útját, ő pedig belőtte a botos felső sarokba. Az FTC vezető találata után majdnem újabb esett, Gágyor ziccerét Sila védte mamuttal. Két perccel később Dömötör Róbert magas bottal való játéka miatt emberhátrányba került az UTE, amit kivédekezett. A játékrész hajrájában Jaborník botja eltalálta Hebar arcát, fordult a kocka, UTE-előny következett. A lila-fehérek erőre kaptak, habár az előnyt kihagyták, a kiegészülés után Gröschl lövését még védte Sevela, viszont a kipattanót Sikorcin kapásból belőtte, ezzel egyenlített az UTE.

A második harmadot onnan folytatták a felek, ahonnan az elsőt abbahagyták. A nyílt csatából az újpestiek jöttek ki jobban, a 26. percben Benk lőtte be a korongot a ferencvárosi kapuba. Két percre rá Csányi bottal lökte Schwindtet, az FTC nem tudott jelentősebb akciót kialakítani 5 a 4 ellen, viszont Dömötör kiállításával 5 másodperc erejéig kettős emberelőnybe került a hazai csapat, majd az utóbbi emberelőnyt Sumi bedobópontról eleresztett lövésével kihasználta, ezzel egyenlített az FTC. A meccs felpörgött, a 35. percben Dósa szabálytalankodott Hardi Richárddal, ezért kétperces büntetést kapott. A kivédekezett újpesti emberhátrányban Benk kiugrott, Sevela védett. A harmad hajrájában megint a ferencvárosi kapusnak akadt több dolga, az egyik újpesti akció során négyszer is védett gyors egymásután.

A záró játékrész 91. másodpercében Kiss Dániel akadályozásért 2 perces büntetést kapott, amihez egy 10 perces fegyelmi is párosult. A kivédekezett újpesti hátrány után 44. percben Papp Csaba hátulról palánkra lökte Tóth Gergőt, a jelenet után kisebb tömegjelenet alakult ki. A lila-fehérek felálltak 5 a 4 ellen, de Sevela vezetésével állták a rohamokat a ferencvárosiak. A csapatok próbálták döntésre vinni a mérkőzést, az 51. percben Frolík lövését védte hatalmas bravúrral Sevela, majd az ellentámadásnál Hegyi szabálytalankodott. A hatodik ferencvárosi emberelőny is kihasználatlan maradt, ellenben a kiegészülés pillanatában Dubek vezetéshez juttatta a Ferencvárost. Nem sokkal később újra betaláltak a zöld-fehérek Sila kapujába, ám az még előtte elmozdult, így videobírózás után érvénytelenítették a gólt. A hajrában Szilassy Zoltán időt kért és lehozta Silát, hiába. Az FTC 3-2-re nyert, ezzel újra vezeti a MOL Liga tabelláját.

Szakács Ferenc, edző, FTC: ”Az UTE elleni rangadókon nem sok gól esik, most mi jöttünk ki jobban belőle. Megvan a 3 pont, a fiúk meghajtották a végét, sportszerű küzdelem volt. Nagyon szépen köszönjük a szurkolóinknak a biztatást. Minden mérkőzésen izgulunk, de most pengeélen táncoltunk, a játék kiegyenlített volt a második harmadig, a harmadik játékrészt megnyomtuk, meglett az eredménye.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, UTE: “A kezdésünk nem volt rossz, de az első harmad közepén visszaültünk. Volt 3 offenzív zónában történt kiállításunk, ez nem fér bele. 2-2-nél úgy éreztem, az a csapat nyer, amelyik a harmadik gólt lövi. Nem volt normális játékunk a harmadik harmadban, a másodikban el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Az egyszerű játékokat kérjük szüntelenül, pont oxigénhiányos állapotban hozunk rossz döntéseket.”

Dunaújvárosi Acélbikák - HK Beograd 4-3 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 1-0)

Hetedik nekifutásra sikerült a pontszerzés a belgrádiaknak, akik nagyon sokat tettek a jó eredményért Dunaújvárosban.

Jól kezdődött a meccs az Acélbikáknak, akik Dansereau 11. és Azari 17. percben szerzett emberelőnyös góljával kényelmes előnyre tettek szert. Talán túl kényelmesre is, mert innentől kezdve mintha befékeztek volna, és ezzel tálcán kínálták a lehetőséget a belgrádiaknak a gólszerzésre. Ők pedig köszönték szépen és éltek ezzel, így Azari gólja után másfél perccel Turcotte szépített, majd újabb alig több, mint egy perc múlva Árvay ki is egyenlített, ezzel meglepő döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A szünet után folytatódott a hazaiak körülményeskedése, a belgrádiak pedig játszották, amit tudnak. Nem volt nagyon magas színvonalú a mérkőzés, a vendégek pedig megérezték, hogy van keresnivalójuk, és éltek az egyik lehetőségükkel, Turcotte 38. percben lőtt második góljával már náluk volt az előny.

A harmadik harmadban sokáig az történt, amit a belgrádiak szerettek volna. A nagyon lassú és borzasztó körülményes hazaiak szinte semmi veszélyt nem jelentettek Arsenije Rankovic kapujára, a vendégek tördelték a játékot, és gyors megugrásokkal próbáltak operálni. Jellemző volt a játék képére, amikor Becze a kapu bal oldalánál gólhelyzetben kapta a korongot a túloldalról, ő azonban lövés helyett a pakkot dédelgette addig, amíg odaértek a védők és leszerelték. A vendégek Turcotte kiállítását is simán átvészelték, amikor az 55.percben szinte a semmiből kaptak gólt. Németh Péter lépett ki középen, és távolról lőtt, a korong pedig beakadt a hálóba. Ezt követően szinte egy csapásra feléledtek a dunaújvárosiak, ritmust váltottak, és beszorították a szerbeket a kapujuk elé. Filipovicék szinte a fülükön vették a levegőt, de hősiesen kihúzták a harmad végéig, ezzel biztossá vált, hogy hetedik meccsén pontot fog szerezni az újonc. A hosszabbításban ide-oda játék alakult ki, a legnagyobb helyzet a hazaiak oldalán maradt ki, két piros mezes csatár ugorhatott ki a koronggal, de nem sikerült megoldaniuk az egyszerűnek látszó feladatot, a passzba bele tudott érni Rankovic kapus.

Jöhettek a büntetők, amelyek sorát Turcotte kezdte. Kihagyta, a másik oldalon Azari belőtte. Filipovic lövése elkerülte a kaput Duschek közreműködésével, Becze pedig hozta a meccs alatti formáját, Rankovicba cselezte a helyzetet. Saliji belőtte a magáét, ezzel megmaradt az esély belgrádi oldalon, de Dansereau is sikerrel járt, lövésével az Acélbikáké lett két pont, a HK Beogradnak be kellett érnie eggyel.

ASC Corona Brasov - Dunarea Galati 6-4 (3-1, 2-1, 1-2)

Brassói sikert és McDonald-mesterhármast hozott a romániai rangadó első felvonása. A Corona szombatra elveszítette Zsók Leventét.

A találkozó elején 2 perc alatt 3 gól is született, McDonald kétszer is vezetéshez juttatta a Brassót, a két találat között pedig Lőrincz egyenlített. A következő gólra a 17. percig kellett várni, amikor Zsók kétgólosra növelte a hazai előnyt. A második harmad elején Devecka emberelőnyös góljával felzárkózott a Galati, ám bő öt percre rá McDonald kettős emberelőnyben megszerezte önmaga harmadik, csapata negyedik gólját. A 36. percben Klempa tovább növelte a kék-sárgák előnyét. A galaciak háromgólos hátrányban vágtak neki a záró húsz percnek, ahol hajtottak az egyenlítésért. Csak szépíteni tudtak Lőrincz és Krajci góljaival, 58 másodperccel a vége előtt pedig Gliga betalált a galaci kapuba. A mérkőzés parázs hangulatban ért véget, a vendégeknél Devecka testre ütésért 2 perces büntetést kapott, míg Zsók Levente a hazaiaknál szúrásért végleges kiállítást, azaz automatikusan nem léphet jégre szombaton.

Fehérvári Titánok - Debreceni HK 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)

A fehérvári fiatalok nyerték az alsóházi rangadót, ezzel 3 ponttal megléptek a hajdúságiaktól. Kiss Patrik meglőtte pályafutása első MOL Liga-gólját.

A debrecenieknél első MOL Liga-mérkőzését játszotta a 18 éves orosz csatár, Vlagyiszlav Kulesov. A 14. percben az élete első felnőtt gólját szerző Kiss Patrik találatával megszerezték a vezetést a Titánok, majd az első harmad végén Dancsfalvi egyenlített emberelőnyben. A gól nélküli második játékrész után a záró húsz perc első felében előbb Reisz Áron, majd Szaller Márk vette be Gyenes kapuját. 14 másodperccel a vége előtt Kocsetkov góljával felzárkózott a DHK, ám az egyenlítés nem jött össze a hajdúságiaknak. A Titánok 3-2-re nyertek, ezzel a 7. helyen állnak és 11 pontosak, míg a Debrecen jelenleg 8 ponttal a 8. helyezett.

Kóger István, vezetőedző, Fehérvári Titánok: Két harmadon keresztül nem játszottunk jól, azt kell mondanom, hogy a kapusunk tartotta meccsben a csapatot. Csak egy-két kontraakciónk volt.  A harmadik harmadra kicsit átértékeltük a saját munkánkat, sokkal fegyelmezettebben és agresszívebben jöttünk ki a harmadik harmadra, aminek meg is lett az eredménye.

Szilágyi Levente, csapatvezető, DVTK: Egy alacsony színvonalú mérkőzésen vereséget szenvedtünk. Az idei mol ligában nagyon kiegyensúlyozott a mezőny. Egyetlen csapat sem engedheti meg magának, hogy négy vereséget szenvedjen el zsinórban. Úgy érzem ennél jóval több van ebben a keretben , de rendet kell tenni a fejekben mert ez így nem mehet tovább.