A finnek már várják a budapesti meccset

2017.09.30. 00:44 |

Bár idősebbek, mint a szapporói hősök, a finn Golden Lions csapata készen áll, és izgatottan készül a szombati, budapesti mérkőzésre. Tudják, hogy nagyszerű hangulatú meccs vár rájuk.

Az előző hónapban Jere Lehtinen többször beszélt a Magyar Jégkorong Szövetségnek annak kapcsán, hogy volt edzőjét, Jarmo Tolvanent kinevezték a magyar válogatott szövetségi kapitányának. Most Lehtinen a szombati mérkőzésről nyilatkozott, amelyen a Golden Lions a szapporói hősökkel találkozik.

„Évente néhány alkalommal játszunk, néha 3-4 meccset, néha csak 1-2-t. Játszottunk a finn válogatott tornája alatt, néhány éve a világbajnokság alatt a svéd öregfiúkkal is megmérkőztünk” – mondta Lehtinen arról, mennyire vannak játékban.

A kortól eltekintve, ahogy egy hokijátékos belép az öltözőbe és magára húzza a felszerelést, minden ugyanaz, mint korábban. A viccelődés és egymás ugratása újra kezdődik.

„Az öltözői mentalitás és a viccek ugyanolyanok, mint 20-25 évvel ezelőtt. Nem mindannyian játszottunk együtt, de ahogy az öltözőben ülünk, mégis olyan érzés, mintha már játszottunk volna együtt, és a duma ugyanúgy megy, mint a régi időkben” – mondta a 44 éves sztár.

A finnek keretében világbajnokok – hatan -, olimpiai érmesek és Stanley-kupa-győztesek is szerepelnek. Lehtinen mindegyik címmel büszkélkedet: az 1995-ös vb-arany mellett még három ezüstérme van, olimpiákról négy érmet gyűjtött, 1999-ben pedig a Dallasszal az NHL-ben is a legjobb lett.

„Különböző korosztályokhoz tartozunk, de mindannyian játszottunk a válogatottban. Mindig jó érzés visszatérni a jégre ezekkel a srácokkal. Ez egyúttal egy módja annak, hogy az idősebbek átadják a stafétát a fiatalabbaknak, mi pedig az utánunk következőknek adjuk majd tovább” – mondta.

A finn legenda várja már a szombati találkozót.

„Sajnos Jari Kurri és Teppo Numminen nem tud játszani, de tudom, hogy itt szeretnének lenni. Nem igazán tudom, hogy mire számítsak. Tudom, hogy a magyarok egyre jobbak a hokiban, és a szurkolók fantasztikusak, szóval nagyszerű hangulatban játszhatunk. Izgatottak vagyunk, hogy meghívtak minket egy ilyen eseményre” – tette hozzá.

A finn keret:

Kapusok: Jukka Tammi, Ari Sulander
Hátvédek: Sami Helenius, Jere Karalahti, Reijo Ruotsalainen, Marko Tuulola, Jarmo Kuusisto, Erik Kakko
Csatárok: Iiro Jarvi, Timo Peltomaa, Marko Palo, Juha Ikonen, Jukka Porvari, Jere Lehtinen, Petri Varis, Niko Kapanen, Mika Nieminen, Jari Korpisalo, Juha Lind, Mikko Peltola.

A mérkőzésekre a helyszínen is lehet még jegyeket venni az eventim sátránál, de csak 3 jegypénztárban zajlik értékesítés, a hosszú sorbanállás elkerülése miatt ajánlott a jegyet online megvenni.