A FEHA19 lenullázta a DEAC-ot

2023.02.09. 20:51 |

A székesfehérváriak a szerdai sikerük után csütörtökön is nyertek Debrecenben, így egyetlen győzelemre kerültek a negyeddöntőtől.

A párharc első mérkőzéséhez képest György József módosított az összeállításon: Dalecky mellett ezúttal Novotny és Izacky rohamozhatott az első sorban, míg Mihalik és Spirko egy sorral hátrébb kerültek, őket a harmadik ötösből előrelépő Versich támogatta az este folyamán. Bogesic arcsérülés, Molnár pedig betegség miatt nem húzhatott szerelést. Anatoli Bogdanov nem eszközölt változtatást az első győzelmet követően. A kapukban Hetényi és Márkus kezdtek.

Alig ért véget az ünnepélyes kezdő korongbedobás, tizenkét másodperc elteltével máris a FEHA19 szerezte meg a vezetést Moksancev révén (0-1). Továbbra is nyomás alatt maradt hajdúságiak ketrece, Hetényinek több nagy védést is be kellett mutatnia. A 13. percben már a debreceniek hálóőre is tehetetlennek bizonyult: Ambrus szerzett korongot a semleges zónában s Moksancevhez továbbított, az orosz légiós kiválóan cselezte be magát a kapu elé, majd kipókhálózta a felsőt (0-2). Hátra volt még a feketeleves a hazaiak szempontjából, ugyanis tizenhét másodperccel a harmadzáró dudaszó előtt Racsinszkij bulielhozatalát követően Mingazov vette birtokba a pakkot, az orosz bekk távoli bombája – egy kis takarás segítségével – utat talált a hálóba (0-3).

A fordulást követően Hetényit Gönczi váltotta a vasak között, de tovább folytatódott a DEAC lejtmenete: egy akció végén Racsisznkij durrantott kapuvasat, néhány másodperccel később Dobos tálalta estében Némethez a korongot, aki kifelé húzott, majd ütemtelenül kilőtte a hosszút (0-4). A 26. percben Keceli-Mészáros kaparta ki a gesztenyét Rétfalvinak egy kapu előtti kavarodást követően, a vendégek 56-osa pedig nem hibázott üres kapura (0-5). Az ötödik fehérvári találat után György József időt kért, a játékmegszakítást követően a hazaiak több fizikalitást vittek a találkozóba, ami a 33. percben Izacky és Fekete ökölcsatájában csúcsosodott ki; a bokszot a cseh játékos nyerte. A kisbüntetések után Dobos és Rétfalvi összjátéka eredményezett gólt, a találatot az utóbbi játékos szerezte (0-6). A záró felvonásban az eredmény már nem változott, ugyanis a mezőnyjátéké lett a főszerep, így a FEHA19 6-0-s győzelmet aratott Debrecenben. Folytatás vasárnap, ezúttal már Székesfehérváron, ahol az akadémisták a negyeddöntőbe jutásért léphetne jégre.

György József, vezetőedző, DEAC: “Semmi jót nem tudok mondani. A szerdai mérkőzés nagyon fontos volt, sokat vett ki belőlünk, de úgy gondoltam, több energiánk lesz csütörtökre. Azért nehéz fogalmazni, mert nagyon rosszul kezdtünk, pedig ki is emeltük a srácoknak, hogy veszélyes a letámadásuk, na ezt a tizenkettedik másodpercben elfelejtettük. Nem akarom senkire sem ráhúzni a vizes lepedőt. Úgy gondolom, mentális problémák vannak, ami nem most kezdődött. Voltak meetingek, ahol kértem a srácokat, hogy biztassuk egymást és legyünk hangosak a padon, de mégis az ujjal mutogatás ment a padon. Ott tört meg szerintem valami, hogy be akartunk jutni a hatba, ami nem sikerült és ott kezdődött el, hogy csapaton belül kezdték hibáztatni egymást a srácok. Ezek kezdtek ma is kiütközni.”

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: “Nagyon hatékonyak voltunk az első két harmadban. Pontosan így akartuk. Jól tudtuk felvenni az ellenfél tempóját, jól védekeztünk. Nagyon jól végezték el a srácok a kitalált taktikát. Nagyon jó, hogy tudtunk gólokat szerezni, ami nem sikerült sokszor ebben az évben. A harmadik harmad kezdése borzasztó volt, de túléltük, itt ki kell emelni a kapusunkat, aki nagyon jól játszott ezen a két mérkőzésen. A csapat megértette, hogy a rájátszás nem egyéni győzelmek, hanem a csapatról szól.”