A DVTK legyőzte a MAC-ot, az UTE előrelépett a 2. helyre

2016.12.03. 00:24 |
Kiütéssel győzött az UTE a ligaújonc Belgrád ellen a Megyeri úton, fordított és győzött a címvédő a MAC ellen Miskolcon, a DAB a Csíkszereda otthonából hozott el három pontot, míg a ráadás-specialista Fehérvár büntetőkkel győzött a Fradi vendégeként.

UTE - HK Beograd 10-3

Ahogy szeptemberben, most is hétgólos sikert arattak a szerbek ellen az újpestiek.

A mérkőzés elejétől fogva az UTE akarata érvényesült, ezt jól jelzi az első harmad 23:6-os kapura lövési mutatója. A majdnem két tucat újpesti lövésből 2 gól született, Hebar és Benk talált be Rankovic kapujába. A második játékrész első felében beindultak a hazaiak, alig több mint 4 perc alatt 4 gólt lőttek, majd a második felében Tóth Gergő megszerezte a 7. lila-fehér gólt, valamint Vucurevic révén szépített a HK Beograd. A záró húsz percet 3-2-re nyerték a újpestiek, Hebar pedig mesterhármasig jutott. Az UTE 10-3-ra győzött, a szeptemberi 8-1-es siker után megint hétgólos sikernek örülhettek a belgrádiak ellen.

DVTK Jegesmedvék - MAC Budapest 4-1

Ismét igazi rangadót vívott egymással a liga két élcsapata, és ezúttal a Jegesmedvék otthon tartották a három pontot.

A mérkőzés elején nem sokat tétováztak a felek, mint két bokszoló, azonnal egymásnak estek, és gyorsan be is vittek egy-egy nagy ütést. Az elsőt a vendégek, ugyanis 37 másodperc elteltével már vezettek. Jubinville húzta meg a bal szélt, középre adott, és a pontosan érkező Nagy Gergő kapásból nem hibázott (0-1). Gyorsan jött a válasz, a 4. percben Johnston ütötte a korongot közelről az üresen maradt kapuba (1-1). A feszültség már ekkor érezhető volt, újra és újra kisebb-nagyobb lökdösődések alakultak ki, és nem maradt el a játékosok közötti kommunikáció sem. Volt játék is, a tavaly és idén is megszokott tempót hozták a csapatok, és helyzetekben sem volt hiány, a szurkolók sem unatkoztak. Felváltva pazarolták el az emberelőnyeiket a felek, mindig volt egy blokk vagy egy jó védés. A 17. percben Nagy Gergő ugorhatott ki szólóban, de mellé lőtt.

A második harmad is góllal kezdődött: mindössze 26 másodperc pörgött le, amikor Galanisz cselezte be magát a támadóharmadba, megtalálta az üresen hagyott Pavukot, aki középtávolról kilőtte a jobb sarkot (2-1). A 24. perc ismét a Jegesmedvéké volt, újabb gólt ütöttek: Tóth kissé oldalról mattolta Bálizst (3-1). Élvezetes csatát vívott a két csapat, sorra dolgozták ki a helyzeteiket, egymást követték a szép megoldások, meg persze a hibák is, így az újabb gólhoz mindig hiányzott valami. A 31. percben Sági vihette a korongot Bálizsra, ám két védő szorításában nem tudott a kapuba találni. Mivel egyik csapat sem tudott dominálni, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Az emberelőnyös játékban egyik gárda sem jeleskedett, így újabb gólt nem láthattak a nézők a harmadvégi dudaszó előtt.

A harmadik játékrész MAC-rohamokkal indult, amit Escobedo kiállítása miatt miskolci emberelőny szakított meg. A küzdelem továbbra is kemény volt, minden korongért nagy csata folyt, de a veszélyfaktor csökkent mindkét oldalon. Az 51. percben növelte előnyét a hazai csapat, ismét Pavuk volt eredményes (4-1). A gól után összeakaszkodtak a játékosok, páros kiállítás lett a vége. A 12. percben Escobedo kapott 5+20 percet, miután a támadó harmadban leütötte ellenfelét, így neki véget ért a meccs. A találkozó hátralévő részében a hazaiak kontrollálták a játékot, megőrizték az előnyüket. Közönségszórakoztató rangadót játszott a két csapat, amelyből a kevesebbet hibázó és a helyzeteikkel jobban gazdálkodó Jegesmedvék jöttek ki jobban.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: ”Nagyon elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel. Gyorsan kaptunk gólt, de ez nem zavart meg bennünket, és úgy érzem, irányítottuk a játékot. Jól működött az emberhátrányos védekezésünk, a helyzeteinket is jól használtuk ki. A MAC-cal mindig nagyon kemény meccseket vívunk, a mai sem volt kivétel, ezek a győzelmek sokat érnek.”

Majoross Gergely, MAC Budapest: ”Ma is bebizonyosodott, hogy ha Miskolcon nyerni akarunk, akkor sokkal jobbnak kell lennünk. Fizikailag sokat dolgoztunk, de fejben nem voltunk mindig a topon. Sok helyzetben nem voltunk eléggé higgadtak, felesleges kiállításokat szedtünk össze. Vékony a határ, hogy valaki magas hőfokon ég, vagy elragadja a hév. Ebben ma nem voltunk jók.”

SC Csíkszereda - Dunaújvárosi Acélbikák 1-3

Jó iramban kezdődött a Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák MOL Liga összecsapás, mindkét alakulat gólra törően játszott. Úgy Onodinak, mint Duscheknek akadt dolga bőven. Az első gólra közel hét percet kellett várni, amikor a vendég alakulat kihasználta első emberelőnyös helyzetét. Ozols eresztette el csuklóból egy lövést és a nagy forgalomban Onodi nem látta a pakk útját. Igyekezett a hazai csapat diktálni a tempót, de próbálkozásaik nem jártak sikerrel.

A második harmad inkább küzdelmesre, mint látványosra sikeredett. A tempó is visszább esett, a játék leginkább a semleges harmadban zajlott, ahol a küzdő felek ki akarták oltani egymás játékát. A csattanó viszont hátravolt. Előbb Szolarjov vétett ziccert, majd egy rossz hazai cserét követően a Becze-Kaszkov páros lódult meg és utóbbi könnyedén verte meg Onodit a szóló után.

Az utolsó felvonásra mindent egy lapra tett fel a Sportklub, diktálta a tempót. Előbb Duscheknek még a vas segített, majd egy percre rá Szolrajov bombája kijött, amelyet Moldován pofozott be az üres kapuba. Rohamozott az egyenlítésért a hazai csapat egyértelmű fölényben játszottak, de Antal Zs. próbálkozásánál a vas megint a vendég kapus segítségére sietett. A i-re a pontot a kék-fehérek korábbi játékosa, Becze, tette fel, aki egy kapu előtti kavarodás után szerezte meg a mindent eldöntő találatot.

Leo Gudas, Csíkszeredai Sportklub: „Rengeteg gólszerzési lehetőségünk volt, amelyeket nem tudtunk megfelelő hatékonysággal kihasználni. Ehhez párosult a gyenge előnyös játékunk, amelyen a következő meccsre változtatnunk kell.”

Strenk Hunor, Dunaújvárosi Acélbikák: „Az emberhátrányos védekezésünk ma nagyon jó volt, amihez párosult egy jó kapusteljesítmény. Ez a két tényező úgy gondolom kulcsfontosságú volt a mai meccsen. A harmadik harmadra a lényeg az volt, hogy megtartsuk a vezetésünket így a biztonságos játékra törekedtünk.”

Ferencvárosi TC - Fehérvári Titánok 6-7 bü.

Őrült meccset bukott a Fradi. Hiába vezettek végig a zöldek, büntetőkkel vesztettek, és visszacsúsztak a 8. helyre.

Az első harmad 1-1-es egálra végződött, a másodikat viszont 3-1-re nyerték a vendéglátók, így tisztes előnnyel várhatták az utolsó menetet. Ekkor azonban új meccs kezdődött, egyszer csak potyogni kezdtek a gólok. Egy ideig az volt a minta, hogy lőttek egyet a Titánok, majd visszaállította a közte kettőt a Ferencváros. Az ötödik Volán-találatra azonban nem érkezett zöld válasz, ellenkezőleg, az 59. percben egyenlített a vendégcsapat – méghozzá a tinédzser Imre Patrik révén, akinek ez volt az első gólja a felnőttek között –, így a rendes játékidő 6-6-os vízilabda-eredménynél járt le. A ráadásban újabb gól nem esett, következhettek a rávezetések, melyek során Kyle Just vitte be a döntő ütést. A Fradi utolsó 11 meccsén kereken a tizedik vereségét szenvedte el. A Fehérvár ezzel behozta 1 pontos hátrányát a MOL Liga-táblázaton, és jobb gólkülönbségével meg is előzte ellenfelét. A hetekkel ezelőtt még éllovas Lindqvist-csapat így már csak 8., és bár előnye számottevő a 9. Dunareával szemben, a tendenciák ismeretében aligha lehetnek nyugodtak szurkolói.

Greg Lindqvist, Ferencvárosi TC: „6 gólt szereztünk, hazai pályán, mégsem sikerült nyernünk. Ez az jelenti, hogy nem voltunk elég jók. Háromszor is vezettünk két góllal, ez nagyon frusztráló számomra.”

Kóger István, Fehérvári Titánok: "Egy őrületes mérkőzésen vagyunk túl. Nagyon örülök ennek a két pontnak, mert úgy gondolom, hogy nem igazán játszottunk jól. Nem tudtunk dominálni és a nem teljes létszámban felálló Fradin sem tudtunk felülkerekedni. Keveset harcoltunk, keveset ütköztünk és nem volt meg a megfelelő sebesség. A második harmad közepétől átálltunk három sorra, úgy érzem felpörgött a csapat és egyre jobban játszottunk, de néhány egyéni hiba folyamatosan hátrányba hozott minket. Ettől függetlenül azt kell mondjam, hogy fantasztikus a csapat, akármennyivel vezet az ellenfél, ezek a srácok nem hiszik el, hogy kikaphatnak és az utolsó pillanatig mindent megtesznek azért, hogy pontot vagy pontokat szerezzenek és ez ma megint gyümölcsöző volt."

Forrás: jkb.hu, DVTK Jegesmedvék, SC Csíkszereda, Ferencvárosi TC