A DVTK hosszabbításban legyűrte a Fradit

2023.12.20. 20:58 |

A miskolciak a végjátékban egyenlítettek, majd túlórában behúzták a ferencvárosiak elleni meccset.

Mindkét oldalon akadtak kulcsfontosságú hiányzók: Fodor Szabolcs nem számolhatott sem Arany Gergővel, sem a kölcsönszerepléséből visszatérő Seregéllyel, Roth azonban visszatért. A vendégeknél Kulesov sérülés miatt nem húzott szerelést, Gratz és Verveda nem tudták vállalni a játékot, Jegor Razumnyak pedig eltiltását töltötte. Nagy Kristóf és Voris álltak a vasak között.

A meccs elején kihasználatlanul maradt egy ferencvárosi emberfór, ám így sem kellett sokat várni a hazaiak első találatára, a 4. minutumban Némethék gyönyörű összjátéka után az FTC 69-esének kapu elé belőtt passzára Kocsis érkezett remek ütemben. A 19 éves, többnyire eddig a zöld-fehérek Andersen ligás gárdájában tevékenykedő ifjú támadó második élvonalbeli mérkőzésén első Erste ligás találatát szerezte (1:0). Lendületben maradtak a házigazdák, Kulmala éles szögből leadott lövése kis híján megtréfálta Vorist, a DVTK többnyire csak kontrákkal apellált a meccs ezen szakaszában. A 12. percben következhetett az első miskolci fór, a Jegesmedvéknek ezúttal sikerült csiszolniuk a nem túl fényes előnyös mutatóikon – Bean bal oldali bedobókörből eleresztett életerős lövése utat talált a kapuba (1-1) A bekapott találat picit megfogta a házigazdákat, kevesebb mint egy perccel később Vojtkó távolról hatalmas nagy gólt ragasztott Nagy ketrecébe (1-2).

A középső etap elején fordított a Ferencváros, a játékrész Brady-duplájával indult: a góllövőlista első helyén tanyázó kanadai légiós először középről, fonákkal, kifejezetten elegánsan a kapuba helyezett (2-2); majd a 25. minutumban Banga kiváló helyzetbe hozta az FTC gólfelelősét, aki senkitől sem zavartatva, könyörtelenül bevágta ziccerét (3-2). Nem sokáig örülhetett az aktuális magyar bajnok, a 27. percben Kestilä és Kärmeniemi szabálytalansága következtében dupla emberelőnybe kerültek a borsodiak, az óriási lehetőséget kihasználta a Miskolc – Razumnyak vágott be higgadtan egy lecsorgó korongot. (3-3). A folytatásban igazi playoff-hangulatú, oda-vissza hoki alakult ki, sok esetben magas feszültséggel fűszerezve. A játékrész végén újra emberelőnybe kerültek a látogatók, Esteves gólpasszt érő átadásába Mattyasovszky nem tudott beleszúrni.

Három a magyar igazság, a Ferencváros a záró felvonás elején immáron harmadjára köszönt be a játékrész első perceiben az este folyamán: Brady visszatett korongját LaPorte mértani pontossággal a hálóba zúdította (4-3). A hátralévő időben mindkét oldalon akadtak helyzetek, az FTC kétszer is lezárhatta volna a találkozót, a nagy sanszok azonban rendre kimaradtak, amit a Miskolc 46 másodperccel vége előtt megbosszult – Páterka találatával kulcsfontosságú pillanatban egalizáltak a vendégek (4-4).

Mozgalmasan telt a hosszabbítás is, a 65. minutumban végül eldőltek a lényegi kérdések: Miskolczi szemkápráztató egész pályás átadását követően Mattyasovszky egyedül vezethette rá a pakkot Nagy Kristófra, a DVTK támadója a hálóőr lábai között magabiztosan a hálóba helyezett (4-5). Nagy Gergőék legközelebb pénteken, a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadják majd a Tüskecsarnokban, ugyanezen a napon a Jegesmedvék Káposztásmegyeren vendégeskedhetnek.

FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 4-5 (1-2, 2-1, 1-1, 0-1)

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom:

„Kezünkben volt ez a mérkőzés, de nem sikerült lemenedzselni, hogy behúzzuk a három pontot. Sőt, tálcán kínáltuk a DVTK-nak ezt a meccset, kihasználták a hibáinkat. Voltak ugyanis óriási, kapitális hibáink. Még öt perccel a vége előtt is rohantunk előre, csak a támadással foglalkoztunk. Sokkal okosabbnak kell lennünk, sokkal inkább fókuszálnunk kell és sokkal jobban kell menedzselnünk ezeket a meccseket, mert nagyon fontos pontokat vesztünk így."

Steve Kasper vezetőedző, DVTK Jegesmedvék:

„Végig szoros meccs volt ez a mai, nagyon büszke vagyok a csapatra. Van pár sérültünk, a meccs elején elvesztettük a leggólerősebb játékosunk. Ha a második számú kapusunkkal együtt számolom, összesen hat U21-es játékosunk volt a keretben. Szóval büszke vagyok arra, ahogyan játszott ma a csapat. Még akkor is, amikor az ellenfélnek ment jobban, megtartottuk a saját játékunkat, keményen dolgoztunk és küzdöttünk. Nagyon fontos volt a számunkra, nemcsak azért, hogy azt a pár pontot megszerezzük, hanem, hogy tanuljunk is ebből a meccsből.”