A DEAC legyőzte a tabellaelső Fradit

2023.12.29. 18:51 |

A debreceniek a harmadik harmadban kerekedtek a zöld-fehérek fölé.

A ferencvárosiaknál ezúttal Arany Gergely kezdett a kapuban, valamint Nagy Gergő helyett Németh Attila szerepelt a meccskeretben. A kevesebb mint 24 órával korábban meccset játszó Fradié volt a nyitány, Hetényi Zoltánnak gyors egymásutánban kétszer is védeni kellett a mamuttal. Lassan bemelegedett a házigazda is, ezt Molnár Dávid lövése jelezte. Folyamatos volt a játék, alig volt játékmegszakítás, gyorsan repültek a percek. Az összképen csak a rossz passzok rontottak. Kärmeniemi szedte össze az első kisbüntetést, össztűz zúdult a vendégkapura, Arany repkedett a vasak között. Mingazov igazán elemében volt, de a születésnapos kapus eszén nem tudott túljárni. A több energiával játszó debreceniek jobbak voltak, érett a vezető góljuk. A 12. percben siker koronázta erőfeszítéseiket: Hári Norbert kapáslövéssel kipókhálózta a felső sarkot (1-0). Ez volt a csatár első találata a szezonban. A folytatásban is inkább a hajdúságiak akarata érvényesült, akik húsz perc alatt húsz lövéssel kínálták meg Arany Gergelyt. A végén villant az FTC is, a már majdnem cserére korcsolyázó Németh Attila lépett ki és mielőtt a bekkek utolérték célba vette a felső sarkot, Hetényi sisakjáról mellé vágódott a pakk.

A középső felvonás Bucskin kiállításával indult. A fővárosiak előbb kapuvasig jutottak, majd egy kavarodás után felperdülő korongot Bukor Rajmund kapott ki kézzel, nagy mentés volt. Kihúzták a nehéz két percet a hazaiak, a visszatérő Bucskin szólózhatott, Arany lepkéssel tolta mellé a lövést. Látványos jelenetekben nem volt hiány, a kapusok mindkét oldalon remekeltek. A jobb energiával játszó ferencvárosiak a 26. percben egyenlítettek: Németh Attila az alapvonal mögül kapura kanyarodott, lövése Hetényi ütőjéről vágódott a hálóba (1-1). Nem esett kétségbe a DEAC, Mingazov riogatott mindenhonnan. A harmad második felében az FTC került felülre a hullámvasúton, Tóth Gergő kétszer is betalálhatott volna. Élesedett a küzdelem, egy kontra végén Brady kísérletét fogta Hetényi, ami után Novotny és LaPorte talált egymásra, meglepetésre csak a debrecenit küldték ki a játékvezetők. A fórban Kulmala kapáslövése volt a legveszélyesebb, de kihúzták a hazaiak. A végére Usnyev csúnya szabálytalansága maradt LaPorte-tal szemben, szerencsére sérülés nem történt. Az első harmadban a DEAC, míg a másodikban az FTC volt a jobb, a döntés a záró felvonásra maradt.

A fórt nem tudta kihasználni a Fradi, öt az ötben rögtön büntetett a Debrecen: a 44. percben Hári Norbert átadásából Molnár Dávid köténygólt lőtt (2-1). A gól jót tett a meccsnek, kőkemény küzdelem folyt minden korongért. Mindkét csapat lőhetett volna gólt, a kapusok továbbra is ihletett formában védtek. Az utolsó tíz percen belül Kulmala kapott kisbüntetést, ezt pedig kihasználták a hazaiak. Az 54. percben Kloz vitte be a korongot a harmadba, lövése a hátsó palánkról vágódott vissza hozzá, másodszorra pedig fonákkal a hálóba emelt (3-1). Nagyot küzdött a Ferencváros és gyorsan visszajött a meccsbe. Az 55. percben Kestilä szép keresztpasszt váltott gólra, újra nyílttá téve az összecsapást (3-2). A hajrá is méltó volt a meccshez, hatalmas ütközések színezték a játékot. A végén Arany is lekorcsolyázott, Vasziljev megküzdött a belőtt korongért, Dobmayerhez passzolt, aki a kékről az üres kapuba lőtt (4-2). LaPorte és Vasziljev még összeakadt, mindketten lehiggadhattak a büntetőpadon. A végeredményt ez már nem befolyásolta, a remek formában lévő DEAC 4-2-re legyőzte a listavezetőt és megszilárdította nyolcadik helyét a tabellán.

DEAC–FTC-Telekom 4-2 (1-0, 0-1, 3-1)

Artyom Vaszjunyin vezetőedző, DEAC:

„Először is fegyelmezett játék volt a mai, ez kellett a győzelemhez. 60 percig, egyre többet fókuszálunk és gólokat is sikerült már lőnünk. Idáig egy-két góllal nem sikerült meccset nyerni, most már jön négy-öt-hat. Alakul ez. Kell még egy kis idő, de örülök, hogy pontokat sikerült gyűjtenünk itt a hónap végén.”

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC:

„Volt két nagyarányú győzelmünk a DEAC ellen, egyértelmű volt, hogy mindent beleadnak majd, hogy ezt visszaadják nekünk. Így is játszottak, ráadásul teljes kerettel voltak, hajtottak, küzdöttek, kapartak. Egy nagyon kicsi most bennünk maradt. Nem volt könnyű ma teljesíteni, hiszen, tegnap is játszottunk, ma utaztunk, de ez persze nem lehet kifogás. Az utolsó öt-hat percben azért megmutattuk, hogy maradt még bennünk. Az utolsó pár percben nagyon komoly tempót diktáltunk. Ha 60 percen keresztül így tettünk volna, nagyobb esélyünk lett volna nyerni.”