A DEAC fontos pontokat vitt el Székesfehérvárról

2023.12.23. 20:25 |

A debreceniek a FEHA19 ellen elért sikerükkel feljöttek a nyolcadik helyre.

A mérkőzés előtt kilencedik helyezett DEAC kapujában Szeles kezdett, míg a tizedik helyen álló vendéglátónál, a FEHA19-nél Márkus kapott lehetőséget a vasak között. A 7. percben Mazzag kiállítása nyomán emberelőnyben próbálkozhattak a hazaiak, gól azonban nem született. A 16. percben Salamont látták szabálytalannak a játékvezetők, Usnyevék nem találtak fogást a fehérvári speciális egységen, a hazai kiegészülés után azonban Jeliszejenko találatával előnybe kerültek a vendégek (0-1). A játékrészt 9-15-ös kapura lövési mutatóval zárták a felek. A középső etap derekához közeledve Mingazov ülhetett ki a büntetőpadra, az eredmény viszont nem változott, majd Mazzag kapott 2+2 percet – Dobosék ezúttal sem tudtak élni a lehetőséggel. A harmadzáró dudaszó előtt kettős fórban veszélyeztethettek Háriék, a döntés azonban az utolsó húsz percre maradt. A 48. minutumban Bucskin találatával már 2-0-ra elhúztak a vendégek, a szépítő találat már túl későn jött a FEHA19 részéről, kettő és féllel a vége előtt Blasko átadását Zezelj váltotta gólra (2-1). A végén Márkus még lekorcsolyázott, de ez sem hozta meg a kívánt eredményt a házigazdáknak.

A DEAC 2-1-re nyert, immáron 26 pontos, feljött a nyolcadik helyre, maga mögé utasította a 25 egységgel bíró DAB-ot. A cívisvárosiak december 26-án a DVTK Jegesmedvéket fogadják majd hazai jégen, míg Falusék egy nappal később a Corona Brasovot látják vendégül.

FEHA19–DEAC 1-2 (0-1, 0-0, 1-1)

Artyom Vaszjunyin vezetőedző, DEAC:

"Minden pont fontos, jól játszottunk végre, jót tett a két hét mérkőzés nélkül. Végig kontrolláltuk a meccset, sokat lőttünk kapura, sok helyzetünk volt. A problémánk még mindig megvan, a kettő lőtt gól nem túl sok, de ma elég volt arra, hogy három pontot szerezzünk. Az emberhátrányos védekezésünk egész jól működött az egész szezonban, viszont az utóbbi három-négy mérkőzésen nem ment úgy, ahogy eddig. Beszélgettünk is róla, hogy jó lenne visszatérni a korábbiakhoz, mert ez volt a fő erősségünk a szezonban. Örülök, hogy mára feljavultunk ebben a tekintetben."

Anatolij Bogdanov vezetőedző, FEHA19:

"Csalódott vagyok az első két harmad miatt, kifejezetten csalódott. Sokat beszélgettünk arról, mennyire fontos ez a mérkőzés, mekkora jelentősége van ezeknek a pontoknak. Nem szeretném a DEAC érdemeit elvitatni: világos játéktervük volt, amelyet jól kiviteleztek. Türelmesek voltak, mozgatták a korongot, többet birtokolták, mint a korábbi meccseken. Gratulálok nekik. A második harmadban a fegyelmünk meg sem közelítette az elvárt szintet, nagyon bosszantanak a kiállítások, amelyeket kaptunk. Elfogadhatatlan. Egész szezonban küzdünk azzal, hogy 1-2 gólt szerzünk, néha hármat – de minden gólért nagyon meg kell küzdenünk. A kapott gólokat pedig – noha nem kapunk sokat – lényegesen könnyebben adjuk az ellenfélnek. A harmadik harmadban végre megérkeztünk a meccsre, próbálkoztunk, az utolsó 5-10 percben meg is voltak a helyzeteink."