A DAB Somogyi mesterhármasával simán verte az UTE-t

2022.11.06. 19:09 |

Az Acélbikák a mérkőzés derekán már 5-0-ra is mentek, győzelmük egy percig sem forgott veszélyben.

A dunaújvárosi első sorba a hiányzó Pinczés helyére a 21 éves Szabó Csabát nevezte a szakvezetés, a negyedik bekkpárban egy hónap után kapott ismét lehetőséget az ukrán Tolsztusko. Az UTE a szokásos sorösszetételében érkezett Fejér megyei vendégjátékára, de a kapuban nem volt ott megbetegedés miatt Rajna Miklós, valamint a védelemből már sorozatban hatodik mérkőzésén hiányzott Jarvinen. Az első percben rögtön meg is zördült Sági Máté hálója: Valtola kapu mögüli centerezését követően Henttonen maradt le Léránt Renéről, az újvárosi bekk csak úgy mint a két csapat előző találkozóján, most is betalált, 1-0. A folytatásban maradt a hazai fölény Brus és Dézsi veszélyeztettek. Pokornyi vesztett korongot saját kapuja mögött, Niskanen kétszer is tüzelt, de ekkor Sági még a helyén volt. A 11. percben Kiss Dániel lövése volt az első értékelhető újpesti helyzet, azonban rögvest megduplázta előnyét a DAB: Valtola középre adása pattant rá Szabó Csaba testére, majd onnan a kapuba, a játékvezetők videózást követően érvényesnek titulálták a mozdulatot, ez volt Szabó első gólja a felnőttek között, 2-0. Nemsokára Pokornyi szépíthetett volna, de az üres kapu mellé húzta. A 17. percben Pereszunkot állították ki, Brus kékvonalas lövése behullott az újpesti ketrecbe, 3-0. A büntetőpadról visszatérő Pereszunko újabb kiállítást dumált ki magának, de ez kihasználatlanul maradt.

A második harmad Henttonen kisbüntetésével indult, a DAB emberelőnyös egysége pedig mattra játszotta a fórt: Ödman passzát csak a kapuba kellett paskolnia Somogyinak, 4-0. Bár az első újpesti előnyből Benk betalált Jarvinennek, de közben a bírók már belefújtak. A 31. percben teljesen lenullázta a harmadik újvárosi sor az újpesti elsőt: Szalma keresztpasszát ütötte be az üresen érkező Somogyi, 5-0. Virág Csaba kapuscserére szánta el magát, Monostori érkezett a vasak közé. A folytatásban Pereszunko percei következtek, az újpesti légiósok közül hétről-hétre egyedüli kiemelkedő teljesítménnyel előrukkoló ukrán előbb emberelőnyből lopta közelebb magát és lőtte el a korongot Jarvinen kapus mellett, majd Kiss Patrik passzát követően lépett ki a hazai bekkek között és értékesítette ziccerét, 5-2.

A harmadik harmad közepén zárkózhattak volna emberelőnyből a lilák: Henttonen közeli próbálkozása nem járt sikerrel. A házigazdák is gyakorolhatták az emberelőnyt: Valtola lövése lelassult egy újpesti blokkon, a kapu előteréből Szalma piszkálta be a hatodik újvárosi gólt. A hajrában kozmetikázott az eredményen az UTE: az 54. percben előbb Balogh Bence szépített közelről, majd 3 perccel később Kovács Alex átadását Németh lőtte be az üres kapura. A végjátékban emberhátrányban is lehozta kapusát az UTE, Somogyi mesterhármasig jutott.

A vasárnapi játéknap nem a tradicionális magyar csapatok napja volt, az FTC után az UTE is sima vereséget szenvedett. A Dunaújváros 7-4-es győzelmével megelőzte ellenfelét és a válogatott szünet idejére feljött a tabella nyolcadik helyére, míg az Újpest ismét csak kilencedik.