A DAB és a Fehérvár is 4-2-re győzött Erdélyben

2016.10.27. 20:13 |
A MOL Liga csütörtöki meccsnapján a Dunaújvárosi Acélbikák Csíkszeredából, a Fehérvári Titánok Brassóból vittek el 3-3 pontot.

SC Csíkszereda - Dunaújvárosi Acélbikák 2-4 (1-0, 1-1, 0-3)

El szerette volna kerülni zsinórban a tizedik vereségét a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a MOL Ligában, amelyhez a Dunaújvárosi Acélbikákat kellett volna legyőzze - számol be a Sport Club Csíkszereda sajtóosztálya.

A kék-fehérek pedig remekül álltak bele a meccsbe és sokkal többet korcsolyázva, agresszívebben játszva fölé nőttek ellenfelüknek. Ez pedig nemcsak helyzetekben, hanem gólban is megnyilvánult. A 11. percben egy emberelőnyt sikerült sakk-mattra játszani, amely végén Lanceleve lőtt gólt.

A második harmadban ritmust váltott a vendég alakulat, de a támadásaik továbbra sem vezettek célra. A Sportklub pedig életveszélyes kontrákat vezetett. Egy ilyen végén Farkas kapu elé belőtt korongjába Lanceleve ért bele becsapva Duscheket. A következő percekben akár nagyon gyorsan növelhette volna előnyét a hazai csapat, de a vendégek hálóőre rendre megmentette csapatát. Majd jött az újvárosi gól is. Egy szép támadás végén Dansereau lövése a vasról Onodi hátáról a hálóba kötött ki.

Az utolsó harmadra nagyon rosszul jött ki a Sportklub – akárcsak Brassó ellen – és alig pár perc leforgása alatt Becze duplájával, illetve Dansereau újabb góljának köszönhetően kétgólos előnyre tettek szert az Acélbikák, amelyet meg is őriztek a mérkőzés végéig a szétesett csíki csapat ellen.

Tom McCarthy, SC Csíkszereda: - Az első két felvonásban az előzetes meccsterv szerint játszottunk és nem is tettük ezt rosszul. A harmadik harmad elején pár perc alatt elveszítettük a meccset. Megverettük saját magunkat.

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: - Minden mérkőzés nagyon nehéz ebben a ligában ez hatványozottan igaz, amikor egy hosszú út után vagy. A hazai csapat nagyon jól játszott és kihasználta azt, hogy az első harmadban nagyon álmosan játszottunk. A második harmadra sikerült helyrerázódjunk, majd az utolsó felvonásban a remek versenyszellemnek köszönhetően megfordítottuk a meccset.

ASC Corona Brasov - Fehérvári Titánok 2-4 (0-0, 2-2, 0-2)

A Megyeri út után Brassót is bevették a volános fiatalok. Szász Norbert élete első felnőttgólját lőtte, majd rögtön a másodikat is - számol be a jkb.hu.

Mióta nem kap vissza az EBEL-ből játékost, egyre jobban és eredményesebben játszik a Fehérvár. Egy huzamban harmadszor nyert és ötödször szerzett pontot Kóger István csapata. Ezúttal a MOL Liga-tabella második helyén álló, a meccseket újabban zsinórban nyerő Corona volt az ellenfélük.

Nem indult könnyen a meccs számukra. Gól nélküli első harmadot követően Klempa talált Scola kapujába. A hazai előnyt azonban 14 másodperc alatt tüntette el a székesfehérvári csapat. Az első felnőtt szezonját futó Szász Norbert (képünkön) mattolta Tőkét. Mihály Árpád a 27. percben ismét a sárga-kék híveket tette boldoggá, de Kyle Just a második szünet előtt négy perccel újra egalizált.

Az utolsó harmadban a fehérvári főszereplők nem változtak, a brassói csatárok azonban bedugultak. Szász a 44., Just az 57 .percben duplázott, előbbi a meccs győztes gólját szerezte egyszersmind, hiszen a hazai oldalról nem érkezett válasz. Ez azt jelentette, hogy a Volán 4-2-re nyert, és mindhárom pontot elhozta Brassóból, ami óriási bravúr, nem sok csapatnak sikerült még ebben a szezonban.