A Csíkszereda nyerte az alapszakaszt

2022.02.06. 20:53 |

A címvédő erődemonstrációt tartott a Gyergyó elleni rangadón. Nyert az FTC és az UTE is, folytatódik a harc a második helyért. Újra győzött a MAC HKB, hetet lőtt a DEAC.

SC Csíkszereda-Gyergyói HK 8-3 (1-1, 5-0, 2-2)

Kiegyenlített első harmad után a másodikban eldöntötte a rangadót a Csíkszereda, ekkor öt gólt szerzett. A GYHK időt kért, majd kapust is cserélt, Demetert Ruczuj váltotta. A 43. percben Di Diomete számára fejeződött be a meccs. A vendégek próbáltak közelebb zárkózni, de az éllovas ezt a harmadot sem veszítette el. A nyolc szeredai gólt nyolc különböző játékos szerezte, Szkacskov négy asszisztjával közülük is kiemelkedik.

A Csíkszereda ezzel biztosan az alapszakasz első helyén végez, és elsőként választhat majd ellenfelet. A GYHK-ra még egy magyarországi túra vár, ahol a második hely megszerzése lesz a tét.

Nyilatkozat

Rico Rossi, vezetőedző, SC Csíkszereda: „Nagyszerű játékot tett le az asztalra a csapat, mi voltunk a jobb együttes. Olyan csapat benyomását keltettük, amely valóban az első helyre való. A rájátszásig még vannak találkozóink a román bajnokságban, a hátralévő időszakban olyan apró finomításokra lesz szükség, amelyek által megtanuljuk, hogy mit kell tennünk az adott helyzetben."

Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyói HK: „A hatperces rövidzárlatunk a győzelmünkbe került. Ami előtte és utána történt, az kielégítő volt. Az egészből az a lecke számunkra, hogy nem szabad egyetlen percre sem kiengedni egy ilyen erős csapat ellen. Sokkal agresszívabban és keményebben kell jégkorongozni a Csíkszereda ellen. A végén az volt a célunk, hogy döntetlenre hozzuk le az utolsó harmadot vagy nyerjük meg, amivel elégedettek lehetünk. Megmutattuk, hogy mínusz ötről is képesek vagyunk küzdeni. A rájátszás előtt ez egy jó lecke nekünk."

UNI Győr ETO HC - FTC-Telekom 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)

Az FTC Tóth Adrián révén került előnybe, aztán a győriek bátrabban játszottak, és fórban Páterka szólógóljával egyenlítettek. Az 56. percben Karmeniemi bombája döntött, így a Fradi még esélyes a második helyre.

A Győr február 16-án a Gyergyót fogadja, a ferencvárosiak pedig a Dunaújvárossal játszanak egy nappal később.

Nyilatkozat

Ladányi Balázs, vezetőedző, UNI Győr ETO: „A Fradi ellen mindig jó meccseket szoktunk játszani, bár most nem igazán tudtam, mire számíthatok a legutóbbi fehérvári mérkőzésünk után, de a srácok odatették azt, amit kellett, és megnehezítettük a Fradi dolgát. Sőt lehet azt mondani, hogy a játék és a helyzetek képe alapján még pontot, pontokat is érdemeltünk volna, de sajnos az most nem jutott. A meló részét odatettük, és egy szavam nem lehet.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Tudtuk nagyon jól, hogy kellenek nekünk a pontok. és tudtuk, hogy Győrben nem könnyű ezeket megszerezni, ez be is bizonyosodott. Jól kezdtük a mérkőzést, az első harmadban domináltunk, vezettünk, talán ez egy kicsit kényelmessé tett minket, bár egy gól - pláne hokiban - nem nagy előny, és utána átaludtuk teljesen a második harmadot. Ott tényleg minden leállt, és a harmadik harmadban megint elkezdtünk hokizni, ez szerencsére meghozta az eredményét. Visszajöttünk. és óriási harc volt, hogy meg tudjuk tartani, kapus nélkül támadott a Győr, a végén Arany Geri védett egy óriásit, nem is tudom, hogy látta azt a korongot. Ő is és a csapat is 40 percen keresztül jól csinálta a dolgát, azt a 20 perc kitörölném a memóriánkból.”

MAC HKB Újbuda-DVTK Jegesmedvék 4-3 (0-1, 3-2, 1-0)

Két góllal is vezetett a 29. percben a DVTK a Tüskecsarnokban, de a MAC HKB fel tudott állni. Bő egy percen belül két találatot szereztek az újbudaiak, így még a szünet előtt összejött az egyenlítés, a győztes gólt pedig emberelőnyben Dansereau szerezte az 58. percben.

A két együttes a nemzetközi szünet után is találkozik, akkor Miskolcon. A MAC HKB megelőzte a Brassót, és már biztosan ötödik.

Nyilatkozat

Kangyal Balázs, vezetőedző, MAC HKB: „Ez nagyon nagy meccs volt, a DVTK elleni meccsek mindig rangadók, az elmúlt években ez így alakult. Ezek a párharcok mindig növelni fogják egy-egy sikernek az értékét. Az, hogy ötödikek lettünk ebben a ligában, ezzel a költségvetéssel, 20 éves srácokkal, akik meccseket döntenek el, tényleg azt kell mondjam, hogy nagyon büszke vagyok rájuk, ez igen komoly szezon. Nyilván a playoff egy másik kávéház lesz, de azt kell, hogy mondjam, hogy amit az elmúlt időszakban tettünk azért, hogy jobb csapattá váljunk, az egészen óriási. Most pedig ilyen helyzetből, ennyi kiállításból így felállni és fordítani – minden edző használja a karakter szót, én ezt sosem szerettem annyira, de ma nagyon komoly üzenetet küldtünk, ez komoly csapatmunka volt. Gratulálok a fiúknak!”

Tokaji Viktor, vezetőedző, DVTK Jegesmedvék: „Azt, amit ebből a meccsből le kellene vonni, azt már le kellett volna az elmúlt szezonból, hogy ne legyünk saját magunk ellensége és ne verjük meg saját magunkat – ma meg ez történt. Nem használtuk ki a helyzeteinket, hat percig voltunk emberelőnyben, tökéletlenkedtünk, elszúrtuk, elkényelmeskedtük és mondhatom azt, hogy bár 3-1-re vezettünk, de összességében nem érdemeltük ki a győzelmet. És ha playoff-csapat szeretnénk lenni, akkor sokkal több energiát és munkát kell beletennünk a jégen. Valószínűleg már egy kicsit a fejekben az is ott volt, hogy tulajdonképpen ennek a mérkőzésnek nem volt tétje, hacsak saját magunk miatt nem. Ettől függetlenül azért azt szeretnénk látni a srácokon meg mindenkin, hogy a győzelemért játszik. Hatvan percen keresztül kell keményen dolgozni azért, hogy ennek meglegyen az eredménye, sajnos ez ma nem sikerült, nem történt meg. Sajnos ez az előny megpecsételte a sorsunkat és ilyen buta kiállításokat, amiket csináltunk az utolsó négy percben, az egész egyszerűen nem fér bele egy ilyen csapat ellen, mint a MAC HKB.”

DEAC-Dunaújvárosi Acélbikák 7-2 (2-0, 3-1, 2-1)

A kupagyőztes már 43 másodperc után vezetett a sereghajtó ellen. Az első harmad óriási fölénye még egy gólt eredményezett, aztán a második játékrészben még eredményesebbek voltak a debreceniek. Szűcs tudott szépíteni volt csapata ellen, de a csapatkapitány, Berta vezetésével nagy különbséggel nyert a DEAC.

A debreceni csapatnak ez volt az utolsó meccse az alapszakaszban, már a rájátszás-kvalifikációra készülhet.

Nyilatkozat

György József, vezetőedző. DEAC: „Féltem, hogy nehogy félvállról vegyük a mérkőzést, ezért kértem, hogy a saját játékunkat játsszuk, és nehogy felvegyük az övéket, ne lassítsanak be minket. Kértem a kombinatív játékot, az utolsó hazai alapszakasz mérkőzésen meg lehet engedni bizonyos dolgokat, azért mert nem volt tétje idézőjelben. Szerettük volna pozitívan zárni az alapszakaszt. Elég jól meneteltünk, de nem volt elég sajnos a 6. helyhez. Most van 10 nap szünet, készülünk az elő-playoffra. Nagy menetelésben voltunk, sorozatban ez volt az ötödik mérkőzésünk, előtte a Magyar Kupa hétvége, szóval örvendek, hogy volt energiánk, élveztük a játékot. Nagyon büszke vagyok a srácokra!”

Ifj. Azari Zsolt, vezetőedző, Dunaújváros: „Van még két mérkőzésünk hátra az alapszakaszból. Most jön egy nemzetközi szünet, ott nagyon keményen fogunk edzeni és készülni a fennmaradó két mérkőzésünkre. Erről a meccsről csak annyit, hogy az első harmadban 28:3 volt a kapuralövés a Debrecennek, ami elég sovány teljesítmény. Úgy gondolom, hogy feltartott kezekkel és lélektelenül jöttünk ide, de az első harmad utáni szünetben sikerült a srácok lelkére hatni, ami után folyamatosan feljavultunk. A második harmad után kiegyenlített volt a kapuralövési arány. Sajnos elkövettünk egyéni hibákat, amiket sajnos minden meccsen elkövetünk. Ugyan kezdő edző vagyok, de kíváncsi lennék a rutinos, dörzsölt kollégák mit mondanának, én nagyon nem tudtam erre mit mondani, annyit tudtam tenni, hogy leültettem két játékost, akik nem játszottak a harmadik harmadban. A harmadik harmad első 15 percére büszke vagyok, az az a játék, amit meg kéne jegyeznünk és később azt játszani.”

UTE-Titánok 4-2 (1-0, 0-2, 3-0)

A Titánok a szezonban már kétszer nyertek az UTE ellen, de harmadszor nem sikerült. A lila-fehérek az utolsó harmadban három gólt szerezve fordítottak. Coatta volt a hős, az utolsó két találatot ő szerezte.

Az Újpest is továbbra is jó helyzetben van a második helyért folyó harcban.

Nyilatkozat

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „Nagyon szerettünk volna három pontot szerezni, és ez kicsit görcsössé tette a srácokat. Egyébként minden a terv szerint alakult, csak a középső harmadban felesleges kockázatokat vállaltunk fel támadásban, és nem figyeltünk eléggé hátul, így több létszámfölényes megugrása volt a Titánoknak, amiből gólt, gólokat kaptunk. Az biztos, hogy karaktert mutattunk, az utolsó harmad előtt átbeszéltük, hogy a második játékrészben miket rontottunk el, és a hibákat egyből sikerült kijavítanunk. Nagyszerű, hogy ilyen gyorsan tudtunk váltani, és a fiúk vevők voltak arra, hogy betartsák a megbeszélteket.”

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, Titánok: „Nehéz meccs volt, mindkét csapat jól játszott. Sajnos ma rövid volt a padunk, de megharcoltunk minden centiért a jégen. Sokat fejlődött a csapatunk az őszi, Újpest elleni Magyar Kupa-meccs óta, akkor mintha nem is ugyanabban a ligában játszottunk volna. A mostani mérkőzésen a vége nem úgy sikerült, ahogy terveztük, egy balszerencsés kiállítás miatt, egy olyan jó csapat pedig, mint az UTE, kihasználja az ilyen lehetőségeket. Az eredmény frusztráló, mert egy pontot megérdemeltünk volna, de elégedett vagyok a fiúkkal.”