A Csíkszereda elvette az FTC veretlenségét

2019.09.27. 23:29 |

Hátrányból fordítva, hosszabbításban nyerte meg a Sportklub a pesterzsébeti rangadót az Erste Ligában. Továbbra is hibátlan a Dunaújváros, először nyert az UTE.

FTC-Telekom–Sport Club Csíkszereda  4-5 (1-1, 2-1, 1-2, 0-1) - hosszabbítás után

A rangadó ferencvárosi próbálkozásokkal indult, de Szamankov védte a lövéseket. Nagy volt a küzdelem, de kevesebb a helyzet – ez aztán az első hazai emberelőny során sem igazán változott. A másodikat viszont már ki tudta használni az FTC, és Kulmala góljával előnybe került. A Csíkszereda az utolsó percben egyenlített: a kapu mögül visszatett korongot Kuljas lőtt be a rövid felsőbe.

A második harmad nagyobb iramban zajlott, mindkét kapusnak volt dolga már az első percekben. A 24. percben a Sportklub szerezte meg a vezetést, Brophey volt eredményes, távoli lövése becsapta Aranyt. A Fradi rákapcsolt, és végül a 33. percben kettős fórból egyenlített Tóth Adrián révén. A zöld-fehérek a vezetést is visszavették a fellépő Sarcia góljával.

Az utolsó harmad szeredai lehetőséggel indult, majd Tóth Gergely lőtt bátran. A 48. percben növelte előnyét a Fradi, Roczanov talált be. Három perccel később emberhátrányban zárkózott a Sportklub, Arany kapus óriási hibáját Taratuhin használta ki. A Csíkszereda hajtott az egyenlítésért, és emberelőnyben Kuljas távoli lövésével ez össze is jött az 56. percben. Az FTC fórban játszhatott a hajrában, de nem tudta megszerezte a győztes gólt.

A hosszabbítás mindössze 53 másodpercig tartott, az ekkor aktívabb vendégek Taratuhin révén eldöntötték a meccset.

A Csíkszereda visszavágott a tavaszi bajnoki döntőért és legyőzte nagy riválisát, így továbbra is veretlen. Az FTC-nek ez volt az első veresége a szezonban.

Nyilatkozat

DEAC-UTE 3-4 (2-2, 1-2, 0-0)

Fordulatos meccset hozott az UTE debreceni fellépés is. A hazaiak már az első percben előnybe kerültek Izacky révén, de Benk az 5. percben hátrányból egalizált. Az UTE előnyből is gólt szerzett, és Brown találata után vezetett, de Daloga erre még válaszolt.

A második harmadban aztán két és fél perc alatt két góllal meglépett a lila-fehér együttes – Godó és Brown egymást szolgálta ki -, erre pedig már csak egy hazai gól érkezett. A hazaiak esélyeit az is rontotta, hogy többet kellett emberhátrányban játszaniuk, az Újpest pedig taktikusan őrizte a vezetést.

Az UTE első győzelmét érte el a bajnokságban, a DEAC pedig először kapott ki hazai jégen.

Nyilatkozat

Dunaújvárosi Acélbikák–Schiller-Vasas HC 6-4 (2-1, 2-2, 2-1)

A hibátlan Dunaújváros aktívabban kezdte a meccset, és már a 7. percben előnybe került, miután az előző hét legjobbjának megválasztott Mazurek lőtt a kapuba Azari és Dansereau passzai után. Bő egy perccel később megkapta első fórját a DAB, melyet ismét a kanadai légiós váltott gólra gyorsan. A Vasas is játszhatott kétszer fórban, de szépítenie végül az utolsó percben, egyenlő létszámnál sikerült Bödöknek.

A második felvonásra ismét élesebben jött ki a DAB, mely Silló Arnold emberelőnyös bombagóljával növelte a különbséget. A Vasas aztán három perccel később kettős fórból betalált Szlama révén. A fővárosiak bátran játszottak, és Turbucz a 34. percben egyenlíteni tudott, ráadásul emberhátrányban. A DAB viszont gyorsan visszavezette a vezetést, miután Baker beletette az ütőjét egy távoli löketbe. Az újvárosiak is támadhattak kettős fórban, de gól ebből nem született.

Aztán az utolsó felvonás elején összejött az ötödik hazai találat: a fiatal Tamás István a plexiről visszapattanó korongot ütötte szemfülesen a kapuba. A Vasas viszont ettől sem tört meg, és harmadik fórját ebben a játékrészben már kihasználta, újra Bödök talált be. A DAB aztán érvényesítette nagyobb rutinját, és Turcotte egy gyors akciót értékesítve eldöntötte a meccset.

A Dunaújváros sorozatban ötödször nyert, és továbbra is százszázalékos.

Nyilatkozat

Miroslav Ihnacak, vezetőedző, Dunaújváros: „Elég sok hibát követtünk el, főleg a saját harmadunkban, s ezeket ki is használta az ellenfél, így izgalmas lett a meccs.. A lényeg persze a három pont, de jövőben sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk.”

Ladányi Balázs, vezetőedző, Vasas: „Megteremtettük magunknak a lehetőséget a bravúrra, s szépen helyt álltunk egy jóval rutinosabb ellenféllel szemben. Kicsit jobb koncentrációval akár pontot is szerezhettünk volna.”

Corona Brasov-Fehérvári Titánok 4-1 (0-0, 1-0, 3-1)

Az első harmad is a brassóiak fölényét hozta, de Gyenes jól védett. A hazaiak nyomása végül a 37. percben érett góllá, Fowlie talált be, majd a harmadik harmad elején Bíró növelte az előnyt. A Titánok emberelőnyben szépítettek Császár révén, de az utolsó öt percben a Corona még két gólt ütve eldöntötte a meccset.

Nyilatkozat

Ondrej Rusnák, másodedző, Brassó: „Kemény meccs volt, de jobb, mint legutóbb Fehérváron. Volt egy technikai gondunk és ki kell javítanunk minél előbb. A második harmadban szerencsénk volt, mi lőttük az első gólt, és ezzel a probléma eltűnt. Az utolsó harmad már teljesen a miénk volt.”

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvári Titánok: „Jó meccsen vagyunk túl. Nem hazudok, ha azt mondom, hogy a Brassó nagyobb méretű és technikásabb játékosokból áll, és ezzel az előnnyel éltek is. Tetszett, ahogy a csapat harcol, noha még az előző évinél is fiatalabb a keret. Néhány dolog nem sikerült, amelyeken dolgoznunk kell és menni tovább. Hosszú lesz a szezon, meccsről meccsre kell haladnunk és javulnunk.”