A Corona legyűrte a DEAC-ot

2024.01.12. 19:54 |

A brassóiak egygólos sikernek örülhettek a debreceniek ellen.

Akárcsak a csütörtöki meccsen, most is bátran kezdett a DEAC, a szélről leadott lövésnél Tőke résen volt. A 4. percben a Brassó szerzett vezetést: Blackwater a bal oldalon beszáguldott a harmadba, pontos keresztpasszára a második hullámban Cornet érkezett és a hálóba lőtt (1-0). Két perccel később Vasziljev indította Kozmát, aki egy testcsellel becsapta őrzőjét, majd – elsőre úgy tűnt – a felsőbe bombázva kiegyenlített. A lassításból kiderült, hogy a korong a vasról a gólvonalra pattant, így a játékvezetők megváltoztatták a pályán hozott ítéletet. Az iramra nem lehetett panasz, sok kapuralövéses támadóhokit láthattak a szurkolók. Gajdóé volt az első kisbüntetés, hiába az emberhátrány, VanWormer Hetényi kapuja mögött korongot szerzett, bekotorni már nem tudta, legyőzte a túlerő. Három az egyes debreceni akció következett, Mingazov is megzörgette a vasat. Küzdelmes mezőnyjáték után a hajrára feljebb kapcsoltak a hajdúságiak: a 17. percben szép kontra végén Bucskin lőtte hasba Tőkét. Kozmáé volt a következő lehetőség, majd az ide-oda pattogó korongot eltakarították a védők. A szórakoztató nyitó harmadot Valchar próbálkozásai zárták.

A középső felvonás elején a speciális egységeké lett a főszerep. Zagidullin előző játékrész végén elkövetett szabálytalansága miatt emberelőnybe kezdett a Debrecen. Körbe is lőtték a kaput, Tőke állta a sarat. Egy támadó harmadban összeszedett kiállítás kiegyenlítette a létszámot, majd a házigazda játszhatott fórban, ebből sem lett gól. Sok volt a játékmegszakítás, vontatottabb volt ez az etap. A 27. percben Schaber került helyzetbe, közelijét Hetényi hárította, a másik oldalon Bucskin szólózhatott, a lövés pillanatában odaért a blokk, így fölé szállt a pakk. A harmad derekán közel jártak az egyenlítéshez a vendégek, Kozma lövése lecsorgott Tőkéről, veszélyesen gurult a kapu felé, de a gyorsan eszmélő kapus kirúgta a gólba tartó korongot. Fokozták a nyomást a hajdúságiak, sokat köszönhetett kapusának a Corona, aki repkedett a ketrec előtt és tartotta az előnyt. Egy kiállítás törte meg a DEAC lendületét, Hetényi sem akart lemaradni poszttársa mögött, vezérletével kihúzta az emberhátrányt a Vaszjunyin-csapat. Hiába a számtalan helyzet mindkét oldalon, betalálni nem tudtak a csapatok, 1-0-ról indult a záró játékrész.

Gyorsan le akarta zárni a meccset a Brassó, nekiesett ellenfelének: Schaber, majd VanWormer is ziccerbe került, Hetényin nem jutottak túl. Lendületben maradtak a hazaiak, a 45. percben Gajdó rávezetése sem ért célt. Blackwater cselsorozata következett, a védők nem támadták kellő eréllyel, csak rajta múlt, hogy nem nőtt a barcasági előny. Az utolsó tíz perchez érve villantak a látogatók: villámgyors kontra végén Mihalik Gergő próbálkozott köténygóllal, Tőke ezt is hárította. Az 51. minutumban megtört a jég, Valchar felvarázsolta a pakkot a rövid felsőbe (2-0). Bő egy perccel később Schaber kapott pontos indítást, Hetényi spárgázott, a kipattanót a már tehetetlen kapus fölött az érkező Kóger a hálóba vágta (3-0). Potyogtak a gólok, az 54. percben Mihalik András emberelőnyben bombázott a kapuba, visszahozva a debreceni reményeket (3-1). A végére az időkérés és kapuslehozatal maradt. 12 másodperccel a dudaszó előtt Bucskin még a hosszú felsőbe küldött egy rakétát, egyenlíteni viszont már nem maradt idő (3-2).

Corona Brasov–DEAC 3-2 (1-0, 0-0, 2-2)

Dave MacQueen vezetőedző, Corona Brassó:

"Nagyon fontos ez a győzelem a tegnapi csalódottság után. Tudtuk, hogy egy nagyon jó meccset játszottunk legutóbb, de a jó játék nem párosult győzelemmel. Vicces, ahogy a hoki működik... Az első harmad rendben volt, a második... Hát, egyáltalán nem tetszett. De aztán megbeszéltük a srácokkal, hogy a saját struktúránkban kell játszanunk, és annak ellenére, hogy lőttek két gólt, sokkal jobban játszottunk a harmadik harmadban. MEgtaláltuk az utat a győzelemhez, nem engedtünk nekik teret. Ahogy mondani szokták, a három pont a fontos, bármilyen játékkal. Az önbizalmunknak is fontos a győzelem, Tőke pedig remekül védett ma.

Artyom Vaszjunyin vezetőedző, DEAC:

"Azt hiszem, egész jók voltunk ma. Fókuszban voltunk, egyetlen baj történt: a Brassó lőtte az első gólt. Az első harmadban jól játszottunk egyébként, a másodikban pedig hiába volt hét nagy és több kiseb helyzetünk, igazából itt vesztettük el a meccset. Ekkor kellett volna betalálnunk. De ilyen a hoki, a brassói kapus ráadásul nagyon jól védett - ahogyan a mi kapusunk is. A harmadik harmad előtt a türemelm fontosságára hívtuk fel a figyelmet, mégis kicsit frusztráltan játszottunk - 3-0 után ugyanis elég nehéz felállni. De megint a végsőkig küzdöttünk, visszajöttünk a meccsbe. Legközelebb okosabban kell játszanunk."