A címvédőt is legyőzte az UTE, a DAB hosszabbításban, a DHK simán győzött Erdélyben

2016.12.05. 20:17 |
Tizenegy meccsesre növelte győzelmi szériáját az Újpest, ezúttal ráadásul a DVTK Jegesmedvéket érte be a tabella tetején, igaz, a pontegyenlőség ellenére is a címvédő az első jobb gólarányának köszönhetően. A Dunaújvárosi Acélbikák együttese hosszabbításban győzött Brassóban, a Debreceni HK négyet lőtt Csíkszeredában.

UTE - DVTK Jegesmedvék 5-3

Az UTE sokkal inkább akarta játszani a jégkorongot, mint ellenfele, és kreativitása a nehéz időszakokon is átsegítette. Az 53. perc elején még 2-3-ra állt a meccs. A lilák sorozata folytatódott, 11-szer nyertek zsinórban és beérték a MOL Liga-elsőt.

Ahogy azt Szilassy Zoltán előre megjósolta, óriási iramban kezdődött a mérkőzés, bár az első percekre főleg a pozíciós játék volt jellemző. Ide-oda hullámzott a találkozó, a rohanásban pillanatok alatt tűntek fel a játékosok az egyik, majd a másik kapu előtt, ám igazi kapura lövés is kevés volt, nemhogy igazi gólhelyzet. A 6. percben aztán egy csapásra megváltozott mindez. Egy veszélyes Csányi-lövést követően a Miskolc költözött be villámgyorsan Sila kapuja elé, sikerült is háromszor kísérletezniük, mire az újpestiek kiszabadultak. De ha már így történt, rögtön el is rohantak Adorján kapuja elé, és életerős lövéssel fejezték be az akciót. Ezt követően Leppanen és Pápa Márton kapott páros kiállítást, egyik gáncsolásért, másik színészkedésért. A tempó 4 a 4 ellen sem csökkent, a 10. percben Kiss Dániel kínálta meg nagy lövéssel Adorjánt. Rendkívül furcsa szituációban született az első emberelőny. Gőz esett a jégre egy Tóth Gergővel folytatott küzdelem során, majd befogta a lilák csatárának ütőjét a lábai közé. Tóth rángatta egy darabig, majd miután Gőz nem adta a botot, meglökte. A jelenetet végignéző Németh játékvezető ezt fújta le, 5 a 4 ellen jöhettek a miskolciak. Az előnyben több veszélyes helyzetet is kialakítottak a vendégek, akik igyekeztek uralni a kapu előterét, gólt viszont egyik lövésük sem ért. Kiegészülés után folytatódott a gyors ide-oda játék. A vendégek feltűnően többször kerültek a kapuk előterébe, mint az újpestiek, akik viszont ezt kreatívabb játékukkal kompenzálták. A harmad Kiss Dániel kiállításával és igazságos döntetlennel ért véget.

Szünet után folytatódott a miskolci emberelőny, amely ezúttal közel sem volt olyan veszélyes, mint az első. Nem is alakult ki belőle igazán nagy lehetőség, arra a 22. percig kellett várni, amikor Hegyi megszerzett passzával Miskolczi léphetett ki szólóban, de Sila ismét tisztázott. Egy perc múlva Kovács lövése pattant meg Kuqali ütőjén, majdnem becsapva Adorjánt. Ez lendületet adott a liláknak a következő cserére, háromszor is nagy izgalmak alakultak ki a miskolci kapu előtt. Aztán szinte az ellentámadásnál Sila hagyott a kapu mögött egy korongot, amelyet a miskolciak értek el, visszatették a kapu elé, hogy több korcsolyán is megpattanva legalább két üres kapus lövési lehetőséget ússzanak meg a lilák. Egy perc múlva viszont már semmi nem segített rajtuk, Miskolczi, Hajós és Tóth Adrián rohanta le őket, és az attak végén a miskolciak 22-ese lőtt a kapuba. Nem kellett soká várni a lilák első emberelőnyére sem, Magosi bontotta le fejre támadva Ropretet, amiért jogosan járt a 2+10 perc. Hebarnak viszont, akit nagyon felpaprikázott az eset, szerencséje volt, hogy végül senki nem akart verekedni vele. Ígéretesen indult az előny, de nem sikerült a fekvő Adorjánon átemelni a pakkot. Aztán sorcsere után Hebar és Ropret a bosszú sokkal nemesebb formáját választotta, a két szlovén hozta össze a lilák egyenlítő gólját, ami után repülhettek a macik. Ráadásul Cianfrini Hebarral szemben szabálytalankodott is a gól után, így újabb 2 perc következhetett. Ropret is mehetett ki, így az előnyből 4 a 4 elleni játék, majd miskolci előny következett, mindkettő a korábbiakhoz képest szokatlan nyugalomban telt el. Elsősorban a miskolciak jóvoltából a játék fizikai jellege is kidomborodott olykor, a 32. percben Colin Joe lépte át a határt, amikor látványosan nem akart vigyázni a korongot már rég birtokba vevő Silára. Duplán bűnhődött, mert kisbüntetése alatt Kiss Dániel, a lilák kapitánya szerezte meg a vezetést a hazaiaknak egy szép passzkombináció után, némi szerencsével. Egy pillanatra közel került a 3-1 is, amikor Csányi viharzott el a jobb szélen, és középre centerezett korongját az egyedül a kapu előtt hagyott Ropret lőtte Adorjánba. A hátralevő időben inkább mezőnyjáték folyt, enyhe újpesti fölénnyel. A lilák letámadása jól működött, sokszor tudták megállítani a vendégeket a saját kék vonaluk környékén, és onnan visszaindulva okoztak kalamajkát Adorján kapuja előtt. Az utolsó nagy helyzet is az ő nevükhöz fűződött, megint a Hebar-féle sor villant. A szünet előtt közvetlenül Leppanen örülhetett a jó szerencséjének, a lefújáskor úgy akarta kilőni a korongot a sarokból, hogy majdnem eltalálta Wolf játékvezetőt is, de a zebrák megkegyelmeztek neki, utolsó szóbeli dorgálásban részesítve őt. A második szünetre tehát egygólos újpesti vezetéssel mentek pihenni a csapatok, ami a lilák sokkal nagyobb kreativitását és aktivitását látva igazságosnak is volt mondható.

A harmadik harmad elejére aztán a miskolciak jöttek ki sokkal élesebben. A hazaiak vezették ugyan az első támadást, de ezt követően három gyors miskolci kísérlet következett. Már az sem ígért semmi jót a liláknak, amikor Sila kesztyűjéből kiperdült a korong a kapu mögé, de amikor ezt a miskolciak szedték össze, és Tóth a teljesen egyedül érkező Hajós elé tette vissza, akkor már semmi nem segíthetett rajtuk. 2-2. Úgy látszik, ez kellett ahhoz, hogy az UTE-sok ismét felébredjenek. Felvették a tempót és folytatták a felek a rohanást. A miskolci szurkolók egy bottal akasztást kértek számon a sporikon, majd Ropret lépett ki egy elcsent koronggal szólóban, de Adorján tisztázott, és Csányi ismétlése is kimaradt. Frolik szedett össze buta kiállítást a miskolci védőharmadban, bottal húzta el a meginduló ellenfél lábát. Leppanen lövése Nilanról még a kapu elé pattant, de Láda Siláról kipattanó lövését Pavuknak már sikerült a hálóba kotornia. 2-3. A gól utáni bedobásból szinte azonnal érkezhetett volna a válasz, de Benk centerezését Sikorcin a két kapuvas találkozására pofozta. A 13. percben Csányi került gólhelyzetbe, Karda birkózta le, visszakapta az előnyt az UTE. Láttunk már olyat, hogy az ilyesmit nem fújták le, de olyat is, hogy igen. A bulit az UTE hozta el, Nagy passzolt keresztbe, Hebar pedig a jobb oldali bedobókör tetejétől ihletett bombát eresztett el, amelyen alighanem Adorjánon kívül más sem igen védhetett volna. 3-3 után támadásban maradtak az újpestiek, kétszer is Sikorcin kerüt helyzetbe, amire a miskolci válasz egy 2 az 1 elleni helyet volt 5 perccel a vége előtt, Pavuk lövését Sila hatalmas bravúrral védte, hogy aztán a bedobásból Csányi és Ropret rohanja le a fehér mezeseket, aminek a végén a szlovén csatár lőtte ki a felső sarkot. 4-3 után nem maradt más hátra a miskolciak számára, mint mindent egy lapra feltenni, de nem sikerült az egyenlítés. Jöhetett az utolsó percre a kapus lehozatala, de ezúttal ez sem jött be, Benk András állította be az 5-3-as végeredményt a 60. percben.

Az UTE 9 MOL Liga- és 2 Magyar Kupa-mérkőzést nyert egy huzamban, ahogy a korábbiakat, úgy a DVTK Jegesmedvék elleni rangadót is látványos, jó játékkal húzta be. Szilassy Zoltán csapata megérdemelten áll a tabella elején, csak rosszabb gólkülönbséggel második a Jegesmedvék mögött.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: „Ellenfelünk jól használta ki a lehetőségeit, ezzel tartotta magát meccsben. A harmadik harmadban egy emberelőnyös szituációból egyenlítettek, majd a legjobb soruk egy kontrát követően eldöntötte a mérkőzést.”

Szilassy Zoltán, UTE: „Az első harmadban volt hiányérzetem a támadások felépítésében, így nem sikerült olyan sebességfokozatban játszani, mint ahogy azt szerettük volna. A második harmadban dominánsan hokiztunk, amit a 22:13-as kapura lövési mutató is jól jelez. Az utolsó húsz percben lassabban kezdtünk, ez megbosszulta magát, és kaptunk egy gólt, majd átvették a vezetést egy előnyös találattal. Ezután sikerült a szépítés, majd egy korongszerzés után Ropret lőtte szét a felsőt. Voltak karaktereink, és ez meghozta a gólt. Jó volt a hozzáállásunk, amihez társult egy jó kapusteljesítmény is.”

ASC Corona Brasov - Dunaújvárosi Acélbikák 2-3 hu.

A DAB hosszabbításban nyert, így 5 ponttal zárta a 3 meccses romániai túráját.

A mérkőzést a Dunaújvárosi Acélbikák kezdték jobban, az 5. percben Cseter góljával megszerezték a vezetést. Az első harmad egyetlen kiállítást hozott, Ozols a fogásért kapott 2 perces büntetése mellé kapott egy 10 perces fegyelmit is. A második játékrész elején a DAB kihasználta az első emberelőnyét, Zabludovszkij kiállítását Cseter váltotta gólra. A Brassó 2 percen belül szépített, Bíró Mátyás talált be Duschek kapujába. A 34. percben Richard Filip és Becze Tihamér összeverekedtek, mindketten végleges fegyelmit kaptak. A harmadik harmad közepén a hazaiak egyenlítettek az ötödik emberelőnyükből, McDonald mentette hosszabbításra a meccset. A ráadás 3. percében Dansereau eldöntötte a pluszpont sorsát, így a dunaújvárosiak 3-2-re győztek. A DAB ezzel 5 pontot gyűjtött romániai túrája során.

SC Csíkszereda - Debreceni HK 1-4

Újabb MOL Liga mérkőzést játszott a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata hétfő este, amelyen a Debreceni HK volt az aktuális ellenfél. Mindkét gárda hasonlóan zárta a hétvégét, vagyis nulla ponttal. A csíkiak hazai környezetben a Dunaújvárostól, míg idegenben a Brassótól szenvedtek vereséget, míg a debreceniek a Brassótól és a Galactól.

A „csalódottak” csatáját pedig a hazai alakulat kezdte erőteljesebben és már a második percben Valchar remek góljával a vezetést is megszerezték. A Debrecen nem adta könnyen a bőrét és a hatodik percben Varga remekül ugratta ki Hárit, aki egy az egyben mehetett Ruczujra, akit könnyedén csapott be. A folytatásban is rendre veszélyesebb, illetve sokkal tetszetősebb támadásokat vezetett a vendég alakulat, bár az eredmény nem változott.

A második harmad első felében mindkét fél adós maradt a jó játékkal, ennek ellenére a 28. percben az első gólt előkészítő Varga góljával megszerezte a vezetést a Debrecen. A Sportklub ettől a perctől kezdve óriási iramot diktált. Sorra alakította ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, de nem volt aki bekotorja Orlov ketrecébe a korongot, pedig egy jó párszor már verve volt ő is. Az orosz hálóőr bravúros védéseivel tartotta életben csapatát, amely úgy tűnt, hogy elfáradt.

Ez a megállapítás viszont csalóka volt, miután az utolsó felvonást egy gyors góllal kezdték a cívisvárosiak: Piskunov pakkja csorgott át Ruczuj lábai között. A gól megfogta a hazai csapatot és már nem tudták újra felvenni a második harmadban mutatott lendületet, amelyet görcsös kaparás vett át. A mérkőzést végül Hári döntötte el két perccel a vége előtt, amikor egy gyors kontrát értékesített.

Hozó Levente, SC Csíkszereda: „Számtalan lehetőségünk volt a gólszerzésre, de ezeket nem sikerült értékesítenünk. Összességében pedig olyan gyermeteg hibákat vétünk, amelyeket ezen a szinten nem szabadna megengednünk magunknak, mert az ellenfél azonnal kihasználja azokat.”

Jason Morgan, Debreceni HK: „Orlov nagyon nagy napot fogott ki, a hazai csapat számos lehetőségét hatástalanította ez leginkább igaz volt a második harmadra, amikor gyors cserékkel igyekeztünk kompenzálni a fáradságot, illetve azt hogy három sorral érkeztünk. Az első perctől az utolsóig tartottuk magunkat az előre eltervezettekhez, azaz a meccstervhez. Már a legutóbbi két mérkőzésen is megvoltak a lehetőségeink arra, hogy gólokat üssünk és pontokat szerezzünk, de ez most sikerült is.

Forrás részben: jkb.hu, UTE, SC Csíkszereda