A BJAHC nyert a FEHA19 ellen

2024.01.12. 21:05 |

A káposztásmegyeri székhelyű csapat a vártnál nehezebben gyűrte le a ligautolsó FEHA19 csapatát és így zárkózott a Fradira.

A Dunaújvárosi Acélbikákat kedden legyűrő BJAHC az elmúlt 8 mérkőzését elveszítő FEHA19 csapatát fogadta a Vasas Jégcentrumban. Rögtön a harmincadik másodpercben Schlekmannt küldték büntetőpadra, de nem tudott veszélyes lenni a FEHA. A 7. percben Galohát Németh akasztotta, ő is megkapta a kétperces kiállítást. Csatlakozott hozzá később Farkas László, így fél percig kettős hátrányban maradt a fehérvári együttes. Kirils Galoha révén azonnal kihasználta a dupla előnyt a hazai csapat: Ritter átadásából habozás nélkül tüzelt a lett légiós kapuba (1-0). Culigin hatalmas helyzetét szépen fogta Melnyicsuk. Támadásban maradt volna a BJAHC, de Tóth Richárd büntetése nyomán újra öt a négyben folyt a játék, komoly lehetőség nélkül. A 16. percben Viikilä következett a sorban, gáncsolásért ült le – Farkas könnyen hárított két próbálkozást. Kevés helyzettel, sok kiállítással és egygólos hazai előnnyel zárult az első harmad.

A 22. percben Ritter éles szögből az oldalhálót lőtte meg. Egy perc alig telt el, amikor megduplázta előnyét a BJAHC: Nagy Krisztián tört be a kapu elé, majd Melnyicsuk lábai között helyezett finoman hálóba (2-0). A 25. percben Strazdins jobb oldalról eresztett el egy gyors lövést, ami meglepte Farkast, becsorgott a korong (2-1). Feléledt a FEHA, a 29. percben Ambrus húzta el ziccerben Farkas mellett a pakkot, de a kapuvas a hazai hálóőr mellett állt – közel járt a vendég gárda az egyenlítéshez. Falus két percét, Culigin büntetése váltotta, gól viszont nem esett. A 39. percben Molnár Bálint találta magát egy az egyben Melnyicsukkal, de kifogott rajta a vendég kapus. Újra csak egygólos hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

Óvatosabban kezdték az utolsó szakaszt a csapatok, mindössze Tóth Gergely éles lövését írhattuk fel. A 45. percben Dobos szabálytalankodott, de Melnyicsuk állta a sarat. Később Strazdins két perce nehezítette a vendégek dolgát. Éppen visszatért a jégre a lett légiós, amikor Vorobjov életerős bombája visszavágódott a palánkról, amire a legszemfülesebb Galoha csapott le, és ütött kapuba (3-1). Az 52. percben Dézsi megpattanó kísérlete éppen csak elkerülte Farkas ketrecét. Az ellentámadásból Blasko-Zezlj-Blasko mintaszerű összjáték végén a cseh csatár helyezett az üresen maradt kapuba (3-2). Az 55. percben Szabó próbálkozott kétszer is közvetlen közelről, ám Melnyicsuk parádésan hárított. Bogdanov mester két perccel a vége előtt kikérte idejét, Melnyicsuk pedig lekorcsolyázott. Mindent feltett egy lapra a FEHA. Schlekmann viszont meglógott és eldöntötte a mérkőzést, az utolsó percben (4-2).

Ha nehézkesen is, de behúzta a találkozót a BJAHC, vasárnap pedig a DVTK-hoz látogatnak Pozsgaiék. A FEHA19 csapatának otthon a DAB következik.

BJAHC–FEHA19 4-2 (1-0, 1-1, 2-1)

Kangyal Balázs vezetőedző, BJAHC:

"A pontokat most nem értékelném. Ma sikerült nyerni, ami egy klassz dolog, de ez a meccs szakmailag hagyott néhány kívánnivalót. Ez nemcsak a mi hibánk, de egy szintet léptünk visszafelé. Szorosnak nem mondanám a meccset, de adtunk lehetőségeket a FEHA-nak. Ezzel szenvedünk, hogy hatvan percen át nem tudunk a képességeink szerint játszani."

Anatolij Bogdanov vezetőedző, FEHA19:

"Először is szeretnék gratulálni az ellenfélnek! Az első harmadunk nagyon nem tetszett, aztán később fejlődtünk, de ma ez nem volt elég. Aggódom a helyzetünk miatt, sok a sérültünk és szenvedünk, de remélem, megtaláljuk a reményt és harcolunk, ameddig van esély. Bár már nincs sok, de van még. Remélem, hogy minden egyes perccel, amikor ezek a fiúk pályán vannak, segítjük a magyar jégkorongot. Mindig azt mondom, a győzelmet ki kell érdemelni. Keményen küzdöttünk, visszajöttünk, megvoltak a lehetőségeink, de ma ez nem volt elég."