A Bikák voltak erősebbek

2018.02.02. 23:45 |

A Dunaújvárosi Acélbikák jól hajrázva nyert a MAC ellen az Erste Liga középszakaszának felsőházában.

A mérkőzés előtt a hazaiak köszöntötték az 500. dunaújvárosi meccsét játszó Lencsés Tamást, ám az ünnepi hangulat nem tartott sokáig, mert a MAC már az első percben Bodo révén megszerezte a vezetést. A Bikák nem estek kétségbe, igyekeztek nyomás alá helyezni ellenfelüket, s Orbán 10. percben lőtt emberelőnyös találatával ki is egyenlítettek – az előkészítő Azarinak ez volt a 400. alapszakasz pontja. A harmad második felében felváltva kerültek veszélybe a kapuk, a fővárosiak főleg emberelőnyben tesztelték Duscheket, de az eredmény nem változott.

A második etap is gyors gólt hozott: a 23. percben Silló bombázott a jobb felsőbe, megszerezve ezzel a vezetést az hazaiaknak. A folytatásban felváltva kerültek helyzetbe a csapatok, élvezetes meccset vívtak egymással a felek. A 40. percben újra villantak az Acélbikák, s Azari újabb remek átadásából Novotny talált be közelről, így kétgólosra növelve az előnyt.

A DAB emberelőnybe került a harmadik játékrész elején, de kétszer is nagyot hibázott, s a vendégek ötven másodperc alatt két emberhátrányos gólt szerezve kiegyenlítettek: előbb Dudás, majd Bodó talált be. A hazai csapat összekapta magát, és kivédekezett egy hátrányt, aztán újra támadólag lépett fel, s az 53. percben Becze életerős lövésével ismét magához ragadta az előnyt. A találkozó az 59. percben dőlt el, mikor emberelőnyben egy szép akció végén Odnoga átadását Turcotte váltotta gólra. A hajrában a MAC lehozta kapusát, de Odnoga egy korongszerzés után a hatodik gólt is beütötte.

A DAB a győzelemmel egy pontra megközelítette a MAC-ot a tabellán.

Dunaújvárosi Acélbikák-MAC Budapest 6-3 (1-1, 2-0, 3-2)

Nyilatkozat

Jason Morgan: - Az első harmadban úgy gondolom, nem játszottunk fizikálisan, így viszont felénk tudtak kerekedni. Viszont azt éreztem, hogy a második harmadban átvettük a kezdeményezést, nyomást gyakoroltunk rájuk, felvettük a tempót. Az emberhátrányos játékunk kiválóan működött, aminek az alapját Duschek adta. Az emberelőnyünk három gólt szerzett, de kettőt kapott is, tehát ott még van mit csiszolni. Mind a négy sorunk újra kivette a részét a sikerből, úgyis, hogy a negyedik sorunk csak limitált jégidőt kapott. Amikor 3-3 volt, akkor Becze gólja óriási lökést adott. Remek csapatgyőzelem volt.

Majoross Gergely: - A meccs első felében úgy játszottunk, ahogy elterveztük, de a jobbnál is jobb helyzeteket kerestünk, így nem tudtunk előnyre szert tenni. Utána kimaradtak a helyzeteink, de nem volt reális sem a DAB 3-1-es vezetése, sem a mi egyenlítésünk. Ezután megint fegyelmezetlenek voltunk, és nem éltünk a lehetőségeinkkel, egy megpattanó korong pedig eldöntötte a meccset.