28 gól az első játéknapon!

2024.09.13. 21:22 |

Az Erste Liga 2024/25-ös szezonjának nyitó játéknapján magabiztos győzelmet aratott a Csíkszereda elleni rangadón a címvédő Corona Brassó. Hét gólt kapva vereséget szenvedett Debrecenben a magyar bajnok Ferencváros, a DVTK fordított a FEHA19 ellen, míg a BJAHC látványos meccsen győzte le az Újpestet.

Corona Brassó–Sportklub Csíkszereda 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)
Gólszerzők
: Williams (18., Zagidullin, Szkacskov), Valchar (31., Van Wormer), Cornet (55., Valchar, Van Wormer), Kóger (58., Szkacskov, Zagidullin), Desruisseaux (60., Levin)

Erődemonstrációt tartott az Erste Liga címvédője a nyitónapon! Nem is akárki ellen: a romániai nagy rivális, az immár hivatalosan is Kevin Constantine által irányított (segítője Péter Róbert lett az idényre) Sportklub Csíkszereda kapott öt gólt Brassóban.

A Corona egyetlen játékosát sem vesztette el az új szezonra, ráadásul érkeztek is klasszisok, az épp Csíkszeredából igazolt David Levin, valamint a nagy öreg Jevgenyij Szkacskov is tevékeny részt vállalt az 5-0-s idénynyitóból: gólpasszokat tettek a közösbe. De Cedric Desruisseaux is rögvest betalált első brassói meccsén. Alex Dubeau shutouttal nyitotta a szezont, 33 lövést kellett hatástalanítania a hivatalos statisztika szerint – a szeredai kaput Adorján Attila védte egyébként.

DEAC–FTC-Telekom 7-4 (4-3, 1-1, 2-0)
Gólszerzők
: Shenfeld (1., Dobmayer, Kreisz), Mozer (4., Usztyinenko, Stensson), Mozer (14., Culigin), Stensson (19., Culigin, Galoha), Shenfeld (38., Mozer, Stensson), Galoha (49., Mozer, Stensson), Galoha (60., Mozer, Dobmayer), illetve Brady (16.), Heino (16., Razumnyak, Kestila), Mattyasovszky (18., Galajda, Németh A.), Vidoli (39., Razumnyak)

Egészen tartalmas első harmadot hozott a magyar bajnok FTC és a szezon előtt megerősödő DEAC mérkőzése. A hazaiak már 3-0-ra is vezettek a 13. percre, a többi közt a BJAHC-tól érkező Jevgenyij Mozer duplájával (emellett a szintén a nyáron igazolt Anton Shenfeld találatával), de a vendégek két perc húsz másodperc alatt egyenlítettek! A tavalyi házi pontkirály, Adam Brady mellett két „újonc”, a finn Heino Lauri, valamint a DVTK-tól érkező Mattyasovszky Gergely talált be. (0-3 után Fodor Szabolcs Nagy Kristóf helyett Arany Gergelyt küldte be a kapuba.) Mégis a hazaiak vonulhattak előnnyel az első szünetre, mert Alexander Stensson Culigin és Galoha passzából betalált, 4-3.

A második harmad az első húsz perc őrülete után szinte unalmasnak tűnhet az egy-egy találattal (persze nem volt az), alig vezetett ismét két góllal a DEAC, a vendégek rögtön egyenlítettek, az amerikai Dominic Vidoli első gólját szerezte Európában, 5-4.

A győzelmet ezzel együtt az előnyét Kirils Galoha révén a 49. percben növelő, majd azt üres kapus góllal bebiztosító (szintén a lett révén) hazai csapat szerezte meg, látványos és közönségszórakoztató meccsel indult tehát az idény Debrecenben (Alexander Stensson 1+3-mal zárt).

Budapest Jégkorong Akadémia HC–UTE 5-4 (1-0, 2-3, 2-1)
Gólszerzők
: Keresztes L. (11., Roach, Santerno), Somoza (27., Santerno, Szabó B.), Szabó B. (32., Somoza), Pozsgai (56., Sofron, Schlekmann), illetve Laskawy (26., Kiss P.), Kovács A. (31., Pokornyi), Dansereau (34., Tornyai G., Pokornyi), McNulty (60., Laskawy)

Amíg Debrecenben az első, addig Káposztásmegyeren a második harmadban potyogtak a gólok! A negyedik kerületi rangadón a BJA szerezte meg a vezetést Keresztes Levente szép egyéni megoldása után, az első szünet után viszont az oda-vissza jégkorong gólokban is megmutatkozott. A fiatal Laskawy Ferenc első idei meccsén rögtön betalált, ahogyan góllal tért vissza a ligába Keegan Dansereau is, akit a meccs hajrájában 5+20 perces büntetéssel sújtottak! A Kangyal-csapatban az új igazolás, Ethan Somoza volt elemében ebben a szakaszban, gólt és gólpasszt is jegyzett ebben a szakaszban.

Kicsit kaotikus volt a végjáték a Vasas Jégcentrumban, előbb Pozsgai Tamás volt eredményes, majd Luke Santerno (5-3), hogy aztán az utolsó szalmaszálba kapaszkodjon az UTE McNulty révén – végül nem sikerült a lila-fehér bravúr, a BJA behúzta a három pontot.

DVTK Jegesmedvék–FEHA19 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
Gólszerzők
: Blasko (32., Masella, Berdnikov), Lövei (39., Szathmáry), illetve Zezelj (4.)

Közel ezer néző volt kíváncsi Láda Balázs bemutatkozó mérkőzésére Miskolcon, a találkozó fél órás csúszással kezdődött. Persze nem a miskolciak előtt kellett bemutatkoznia a szakembernek – elvégre a klub legendájáról van szó –, hanem a vezetőedzői szerepkörben. Sokáig fehérvári vezetést kellett konstatálnia, Anze Zezelj már a negyedik percben előnybe juttatta a FEHA-t, az egyenlítőgólra a 32. percig kellett várni, épp a Fehérvárról visszatérő Jan Blasko egalizált.

Jól tartotta magát Tokaji Viktor csapata (ne feledjük, éveket dolgozott ő is Miskolcon), de a miskolciak fordítottak, Lövei Dávid volt eredményes. Kevés kaput eltaláló lövés jellemezte a harmadik harmadot, és végül az eredmény sem változott, a Jegesmedvék győzelemmel nyitották a szezont.