Svasznek Bence: „Mintha minden meccs egy hetedik meccs lenne!”

2024.04.18. 09:11 |

Az U18-as válogatott szövetségi edzője szerint egyszerű és hatékony hokira van szükség, másképp nincs esély egy ilyen világbajnoki tornán. A mieink szerdán büntetőlövésekkel kaptak ki Ausztriától egy nagyon fordulatos találkozón.

Ahogyan arról beszámoltunk, kiválóan kezdte a meccset a magyar válogatott, 2-0-ra és 3-1-re is vezetett, ezt követően viszont az osztrákok minden hibánkat kihasználták és 5-3-ra elhúztak. A magyar csapat 24 másodperccel a vége előtt szépített, majd a dudaszó pillanatában egyenlített. A hosszabbításban nem született gól, a büntetőlövéseknél pontosabbak voltak az osztrákok.

Svasznek Bence értékelése a nem mindennapi mérkőzést követően.

„Ez egy olyan meccs volt, ahol széles skálán mozogtak az érzelmeink. Jól kezdtünk, azt csinálták a srácok, amit elterveztünk. A tervünk az volt, hogy nyomást helyezzünk rájuk a támadóharmadban és sokat játszatjuk a hátvédeket. Tudtuk azt, hogy a jobb oldali szélső nem lesz agresszív a hátvédekre. Vagy egy hátvéd lövés vagy egy hátvéd-hátvéd lövés vagy box plusz egyet játszottak és felső háromszöget akartunk kialakítani. Ez sikerült is, az első három gólunkat ebből lőttük. Forgalmat akartunk generálni, a highlight megoldások nem igazán jönnek be ilyenkor.

Sikerült tehát jól kezdeni, utána viszont felelőtlenek voltunk, rossz döntéseket hoztunk, rossz volt a korong menedzselése, nem az egyszerű játékokat választottuk. 3-1-es vezetésről ott találtuk magunkat, hogy 5-3-ra égtünk. Egy erős, nagyon-nagyon jó kezdet után visszaengedtük őket a meccsbe, de ami a végén történt… Két üres kapus gólt lőttünk 24 másodpercen belül. Az, hogy így vissza tudtunk jönni a meccsbe, megint egy olyan pozitív dolog, ami ritkán történik meg, hirtelen nem is emlékszem hasonlóra. Három a háromban adtunk nekik egy szólólehetőséget, amit sikerült Olivérnek hárítania, a büntetőlövések pedig aztán a szerencsén is múlnak…

Örülünk ennek az egy pontnak, mert ez a végelszámolásnál sokat jelenthet, persze lehetett volna ebben a meccsben több is. A munka része megvolt, akárcsak az előző két meccsen, az akarat is, az, hogy végig mentünk előre, nem is volt kérdés, az eredmény is megmutatja. Meg kell tanulni úgy menedzselni az ilyen meccseket, hogy a végéig megmaradjon az előny: feszesnek kell lenni, a döntéshozatalokban jobbnak kell lenni és felelősségteljesebb, egyszerűbb játékot kell mutatni. Nem lehet körülményesnek lenni, nem működik, mert elég egy hiba, amivel esélyt adunk az ellenfélnek. Olyan ez, mintha playoff hokit játszanánk, mintha minden meccs egy hetedik meccs lenne. Egyszerűen, hatékonyan kell játszani, csak így van esélyünk.”

Például Ukrajna ellen, ők lesznek a negyedik ellenfél a világbajnokságon, csütörtökön.

„Erősek az ukránok, jól korcsolyáznak, jó méretük van, erősek az ütővel, és a hátvédek betámadnak, a középső harmadban is, nagyon sokat és nagyon keményen dolgoznak. Van egy nagyon jó kapusuk, aki tartást ad a csapatnak, de egyéni képességekben is egy nagyon masszív csapatot látunk. Ha azt tudjuk nyújtani, amit nyújtottunk a dánok ellen vagy az osztrákok elleni meccs első felében vagy a legvégén, akkor háromesélyes találkozó lehet ebből” – mondta Svasznek Bence.

A világbajnokság állása 3 forduló után:

1. Németország 8 pont
2. Ukrajna 7 pont
3. Ausztria 5 pont
4. Magyarország 4 pont
5. Dánia 3 pont
6. Japán 0 pont

A divízió 1/A-s világbajnokság menetrendje:

Április 14., vasárnap:

Ukrajna–Ausztria – 13:00
Japán–Magyarország – 16:30
Németország–Dánia – 20:00